У 2022 році на золотоніських пенсіонерів, як в цілому і на всіх українців, очікують кілька етапів підвищення пенсій. Про це нам повідомила начальник відділу обслуговування громадян №5 (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України Вікторія Карасьова, пише Золотоноша.City.   На жаль, ми живемо не в настільки фінансово благополучній країні, щоб розраховувати на карколомні кроки влади на шляху підвищення пенсій. Проте прогресивний поступ у цьому питанні зберігатиметься й надалі.

З 1 січня

Перше підвищення уже відбулося. Проведено перерахунки пенсій у зв’язку з втратою годувальника, призначених відповідно до частини четвертої статті 41 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Забезпечено встановлення мінімального розміру пенсійної виплати кожному з непрацездатних батьків та дружині (чоловіку) загиблих, померлих (таких, що пропали безвісти) осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, на рівні 7 800. Всього в області збільшено пенсійні виплати 157 особам.

Також перераховано пенсії по інвалідності, призначені відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та особам, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій і їх наслідків, а також пенсій по втраті годувальника за осіб з їх числа.

З 1 березня

Проведуть перерахунок пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (осучаснення заробітної плати, з якої проводиться розрахунок пенсії відповідно до статті 27 Закону, так звана індексація). Проєкт Постанови передбачає коефіцієнт підвищення у розмірі 1,14.

З 1 квітня

Без додаткового звернення людей буде здійснено перерахунок пенсій тим особам, які на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок, набули право на його проведення на найбільш вигідних умовах. Тобто, у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.

Якщо застрахована особа після призначення пенсії має менше, ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії з урахуванням набутого страхового стажу та заробітку, з кого призначено (перераховано) пенсію.

3 1 жовтня

Запроваджено доплату у розмірі 300 грн для пенсіонерів, старших за 70 років.

З 1 липня, 1 жовтня та 1 грудня

Підвищення пенсій у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2022 рік», з 1 липня прожитковий мінімум для непрацездатних встановлено на рівні 2027 грн, з 1 грудня – 2093 грн. Мінімальна заробітна плата з 1 жовтня зросте до 6700 грн.

Ці перерахунки стосуватимуться непрацюючих та осіб, в складі пенсійної виплати яких є надбавки та підвищення, що розраховуються з мінімального прожиткового мінімуму (пенсія за особливі заслуги, підвищення донорам, підвищення ветеранам війни тощо).

Передбачається, що внаслідок запровадження запланованих на наступний рік підвищень середня пенсія на кінець 2022 року становитиме 4533 грн і на 15% перевищуватиме фактичний прожитковий мінімум.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).