Коли малюк з’являється на світ, його батьки стикаються з численними питаннями юридичного характеру. Одне з них – це реєстрація місця проживання новонародженої дитини. За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання дитини можуть бути подані до Золотоніського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області під час проведення державної реєстрації народження дитини, зокрема і в пологовому будинку.

Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подаються:
1. письмова заява
2. свідоцтво про народження дитини (не подається, оскільки батьки його ще не мають);
3. квитанція про сплату адміністративного збору;
4. документ, що засвідчує особу законного представника (батьків, усиновлювачів).
* реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників;

У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків.

Уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків (усиновлювачів) або інших законних представників дитини та документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, особі, яка його надала, їх дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання, наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання дитини, про що ним робиться відповідний запис у цій заяві. Прийняті документи передаються до відповідного органу реєстрації.

Довідка про реєстрацію місця проживання дитини може бути видана разом зі свідоцтвом про народження безпосередньо в половому будинку, або за бажанням батьків – у відповідному органі реєстрації чи відділі державної реєстрації актів цивільного стану, центрі надання адміністративних послуг, або надіслана поштою.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).