Найкраща ситуація з вакцинацією у спеціалізованій школі інформаційних технологій – 73% персоналу, найгірша – у Коробівському НВК та дошкільних установах. Пише Золотоноша.сіті

В Україні школи зможуть працювати у «жовтій», «помаранчевій» та «червоній» зонах, якщо там буде вакциновано більшість працівників (понад 80%). Уряд підтримав це рішення та своєю постановою змінив роботу шкіл під час карантину. Про це повідомляє Кабінет Міністрів України.

Уряд опублікував постанову зі змінами обмежень адаптивного карантину. Тож тепер робота шкіл у «жовтій», «помаранчевій» та «червоній» зонах карантину прив’язана до рівня вакцинації персоналу. Так, відвідування закладів освіти та проведення в них масових заходів буде дозволено, якщо щонайменше 80% персоналу пройшли повний курс вакцинації від COVID-19 та мають відповідний сертифікат.

Заклади, у яких вакциновано від коронавірусу менше 80% персоналу, не зможуть працювати, якщо регіон перейде із «зеленої» в іншу зону карантину

У якому форматі працюватимуть золотоніські навчальні і виховні заклади з вересня 2021 року – очному чи дистанційному, як проходить процес вакцинації серед педагогічних колективів Золотоніської громади чи допустимий варіант закриття дошкільних установ – про це у розмові з профільним заступником міського голови Мар’яною Ніщенко.

– Наразі в інфекційне відділення Золотоніської багатопрофільної лікарні госпіталізовано 5 осіб, усі вони середньої тяжкості, – каже Мар’яна Едуардівна. – У Золотоніській громаді за добу додалося 17 нових підтверджених випадків захворювання на гостру респіраторну інфекційну хворобу COVID-19. Нова хвиля пандемії, за прогнозами медиків, очікується наприкінці вересня. Ймовірно, що на початку осені Золотоніщина буде виведена із комфортної карантинної «зеленої» зони.

За словами заступниці, саме від самосвідомості педагогічних колективів навчальних закладів і виховних установ залежить – працюватиме у штатному режимі чи буде переведений на дистанційну роботу школа та дитячий садок.

– Це вже буде персональна відповідальність адміністрації школи, педколективу, – каже посадовиця. – Тобто, міська влада вже не зможе на своєму рівні керувати організаційним процесом, не зможе позитивно відреагувати на соціальне невдоволення батьків.

Вимальовується чітка картина: батькам, у випадку закриття дошкільної установи, доведеться самотужки вирішувати проблему влаштування малюків

– Наразі ситуація з вакцинацією у Золотоноші чи не найкраща на Черкащині, – констатує заступниця. – Але по щепленнях колективів навчальних закладів є певні проблеми. Якщо дія постанови була б введена сьогодні, то у місті працювала б лише спеціалізована школа інформаційних технологій, де пройшли повний курс вакцинації 73% персоналу. Тішать показники вакцинованих у міській гімназії ім. С. Д. Скляренка, Крупському навчально-виховному комплексі та Кропивнянському садочку. Насторожують відсотки щеплених вчителів і вихователів у міських дитячих садочках, школах №5 і №6, Благодатнівській школі та Деньгівському НВК. Найнижчий відсоток вакцинованих у Коробівському НВК – 7%. Кращого бажає ситуація з вакцинуванням персоналу у садочках.

Як твердо переконана Мар’яна Ніщенко, трудовим колективам освітньо-виховних закладів варто з усією серйозністю поставитися до своєї вакцинації, бо саме від них залежить у якому форматі йтиме навчальний процес в громаді. Як показала практика, дистанційна форма навчання не задовольняє ні батьків, ні владців.

– Розглядається можливість призупинити мотиваційні виплати педагогам на період дистанційного навчання, – підсумувала заступниця.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).