Нікіта Салов – випускник гімназії ім. С. Д. Скляренка, став кращим студентом французького вишу, отримавши найвищий рейтинг серед усіх студентів. Про це повідомили на сторінці Золотоніського закладу у соцмережі.

 – Такі школярі трапляються дуже рідко. Це дитина обдарована у сфері академічних знань, але хімію він відразу виокремив з усіх предметів і просто обожнював, – розповідає про колишнього випускника директор гімназії ім. С.Д. Скляренка Любов Денисюк. – Як тільки у школі почав вивчати хімію, його відразу зацікавили досліди. На свята батькам він замовляв не матеріальні подарунки, а реактиви, яких не було в шкільній лабораторії. Він знаходив задачі в інтернеті, відповіді на які вчителі могли дати лише скооперувавшись і разом віднайти шляхи вирішення.

Нікіта брав участь в олімпіадах з хімії і з великим відривом від суперників займав перші місця в області.

– От кажуть у нас погана освіта – неправда. Нікіта не з’явився нізвідки, він працював над собою. Освіта – це обопільний процес. Отже, є у нас і люди, і засоби, і ресурси, і методи, і підходи, й інструменти для того, щоб дитина, яка хоче навчатися мала змогу отримати омріяну освіту, – підсумувала Любов Іванівна.

Крім хімії, паралельно з англійською мовою хлопець з п’ятого класу настирливо вчив французьку. У результаті у випускному класі він вільно володів обома мовами.

– Першу стежку до французької освіти проторував старший брат Нікіти – Денис. Він був дуже наполегливим учнем і закінчив біологічний факультет у місті Монпельє, на півдні Франції. Магістратуру завершував у Парижі. Наразі працює у відомій фірмі «Байєр», куди його відібрали серед 10 претендентів, – згадує свого учня вчителька французької мови гімназії Надія Лівератос.

У Франції навчання для іноземців безкоштовне. Але, щоб туди потрапити потрібно в інституції при посольстві Франції в Україні здати 4 рівень екзамену DELF (диплом вивчення французької мови), що засвідчить міжнародне знання французької мови й дозволяє навчатися в будь-якій франкомовній крані.

 – Найважче – здати останній рівень екзамену – В2. Адже, окрім літературної мови тут потрібно знати сленг, ідіоми, якими послуговуються французи, вміти їх застосовувати в спілкуванні, – уточнює Надія Михайлівна. – Ми дуже багато працювали індивідуально, він переглянув безліч наукових і сучасних французьких фільмів з оригінальним звучанням. Це складна і кропітка робота.

Нікіта вступив на хімічний факультет французького університету. Наразі навчається на другому курсі. Нещодавно, за підсумками року виявися найуспішнішим другокурсником свого вишу з найвищим рейтингом із тисячі студентів. Серед яких, до речі, окрім нього ще дві дівчини з Росії, решта – французи.

Брати Салови не єдині, хто спробував свої сили в освіті за кордоном: Дарина Жорнова теж випускниця гімназії ім. С.Д. Скляренка, навчається на третьому курсі факультету міжнародної економіки. А Владислав Вовк закінчив університет у місті Лєман і зараз працює в Києві у філії французької фірми.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).