Як оцінює нинішні виклики, спричинені поширенням коронавірусної інфекції, міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський? Чи готове місто до спалаху захворюваності? Про це він розповів Золотоноша.City.

– Наразі ми зіштовхнулися з масштабним викликом: загроза, яку несе  коронавірус, – реальна і велика, як ніколи. Тому головне наше завдання – не допустити недооцінки ситуації, взявши до уваги гіркий приклад інших країн і зваживши, до чого може призвести зволікання. Що ми маємо? Світова спільнота не відразу розпізнала масштаби загрози і, на прикладі Італії, виявилася не готовою протистояти епідемії. Тож нам варто врахувати помилки країн, які вчасно не спрацювали на випередження, і, можливо, у деяких моментах задіяти зайві заходи безпеки, аніж потім жалкувати за втраченим. Адже усвідомлюємо, яким є стан імунної системи наших людей, яку найбільше вражає смертоносний вірус, а також недостатнє забезпечення нашої медицини необхідним обладнанням. Треба передбачити усі ризики, щоб запобігти масштабній трагедії.

Особлива увага має бути до громадян похилого віку та соціально незахищених, і, зі свого боку, міська влада надаватиме їм усю необхідну підтримку

Терпіння, самодисципліна, взаємоповага і виручка до людей, які знаходяться поруч, – ось що нам зараз потрібне, як ковток повітря. Особлива увага має бути до громадян похилого віку та соціально незахищених, і, зі свого боку, міська влада надаватиме їм усю необхідну підтримку. Звертаюся до мешканців Золотоноші, які володіють інформацією про літніх людей, котрим конче потрібна допомога, повідомляти про це на «гарячу лінію» міського голови: 2-39-45.

– Віталію Олександровичу, чи контролює міська влада людей, які повертаються до Золотоноші з-за кордону?

– Так, хочу зупинитися саме на цьому важливому аспекті у житті нашого міста. Відповідальність перед громадою – ось чим повинні перейматися золотонісці, які прибувають з-за кордону. Вони мають усвідомлювати, що таке самодисципліна і самоізоляція. У нас вже є випадки, коли такі люди наражали своїх співгромадян на небезпеку. Нам довелося навіть залучати поліцію і вручати їм акти-попередження про самоізоляцію. Чоловік приїхав з Польщі, мав підвищену температуру, однак вільно розгулював містом. Коли йому зателефонували медики, він їм нагрубив, розповідаючи, що має йти до стоматолога і ніхто його не зупинить. Лише коли з приїжджим зв’язалися правоохоронці, він одумався. Жінка повернулася з Італії і, замість самоізоляції, вирішила об’їздити пів району, щоб відвідати своїх дітей і внуків. Лише протягом останніх днів на кордоні стали таких людей реєструвати, збирати про них інформацію та контактні дані. А Департамент охорони здоров’я ОДА почав надавати нам інформацію про прибулих до Золотоноші. Ми не маємо права не приймати наших громадян, але й вони повинні розуміти відповідальність перед громадою, щоб не допустити масового зараження вірусом. Ми маємо діяти негайно, на випередження. Винятків не має бути ні для кого. Тож якщо хтось знає про людей, які приїхали з-за кордону і не дотримуються обмежувальних заходів, повідомляйте на «гарячу лінію» міського голови. Можливо, цим збережете чиєсь здоров’я, а то і життя.

– Президент України закликав представників великого бізнесу до соціальної відповідальності «у скрутних ситуаціях для держави» щодо стримування поширення нового коронавірусу. Хтось з бізнесменів висловив готовність допомогти Золотоноші?

– Дійсно, Президент України і голова Черкаської ОДА звернулися до соціально відповідального бізнесу з проханням допомогти країні справитися із сьогоднішніми викликами, спричиненими епідемією COVID-19. Поки що підтримати Золотоношу відгукнулися народний депутат Олександр Скічко і голова благодійного фонду «Разом» Людмила Русаліна, які беруть участь як у загальнодержавних благодійних проєктах, так і в місцевих. Думаю, скоро наше місто відчує цю допомогу. Прикро, що у такий складний для Золотоніщини час не чутно тих, хто ще зовсім недавно роздавав власну газету по дворах золотонісців, запевняючи у своїй безмежній відданості і всеохоплюючій турботі про них. Де вони зараз?

– Які превентивні заходи вживаються, щоб убезпечити роботу місцевих медиків, яким доведеться у цій ситуації найважче?

– Враховуючи прогнози лікарів та досвід інших країн, на жаль, можна говорити про зростання захворюваності на коронавірус. Тож, у таких надзвичайних умовах треба думати про медичних працівників, які мають перебувати «на передовій», лікуючи хворих. Міській первинці ми вже виділили 166 тисяч 800 гривень, щоб медики були забезпечені усім необхідним. Захисні маски та одноразові халати надаватимемо медичним працівникам, поліцейським, працівникам УЖКГ. Хочу наголосити: наразі з великих міст до Золотоноші приїхало багато людей з дітьми. Навіть якщо вони не мають декларацій, підписаних з нашими сімейними лікарями, можуть звертатися у разі необхідності за номерами телефонів міських амбулаторій, їм обов’язково нададуть допомогу.

   Крім 5701,3 млн гривень субвенційних коштів і 671 807 грн на відшкодування за енергоносії, які були виділені з міського бюджету на потреби Золотоніської районної багатопрофільної лікарні з початку 2020 року, на сесії міськради депутати також передбачили 325 тис грн на закупівлю апарату штучної вентиляції легень для РБЛ. І прикро, що керівник лікувального закладу не володіє інформацією про те, що у його районних колег є в наявності, у доволі доброму стані, дороговартісне медичне устаткування, приміром, дефібрилятори, яке він пропонував придбати. Хоча, на нашу думку, у цій ситуації в першу чергу потрібне обладнання, безпосередньо пов’язане з лікуванням коронавірусу. Якщо, наприклад, поліція, Держпродспоживслужба, лабораторний центр, міська і районна первинки, рятувальна служба працюють чітко і злагоджено, то ми не бачимо відповідного реагування з боку тих, на кого може лягти найбільше навантаження. Наразі треба вміти ділити проблеми на пріоритетні і другорядні.

– Віталію Олександровичу, що б Ви б хотіли сказати наостанок золотонісцям?

– Закликаю усіх золотонісців згуртуватися, як ніколи, виявити самодисципліну і не легковажити. Саме зараз той час, коли треба не панікувати, а зібрати всі сили і бути готовими допомогти собі, своїм близьким та співгромадянам. Будьте свідомими і залишайтеся вдома, якщо це можливо. Бажаю усім доброго здоров’я!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).