Сили територіальної оборони, як окремий рід сил ЗС України створені 1 січня 2022 року на підставі Закону України «Про основи національного спротиву». До цього часу тероборона існувала у структурі Сухопутних військ та здійснювалась через військові комісаріати.

Сили територіальної оборони – окремий рід сил Збройних Сил України, на який покладається організація, підготовка та виконання завдань територіальної оборони.

Золотоніський батальйон тероборони очолює Євген Ковальчук, його заступником став В’ячеслав Ковтун. Цим призначенням передувала зустріч і співбесіда безпосередньо з командуванням сухопутних військ «Північ», повідомляє сайт Золотоноша.City.

− Зараз йде формування штату 45 осіб, наше організаційне ядро, − розповів В’ячеслав Ковтун. − Готуємо документацію на склад батальйону, встановлюємо місце перебування офіцерів запасу, щоб у випадку оголошення мобілізації чи особливого періоду ми могли з ними зв’язатися. До складу оргядра входять офіцери та інструктори з числа колишніх військових, офіцери запасу. Є такі, що переведені з інших військових частин. Не секрет, що багато офіцерів запасу проходили військову службу, а дехто має офіцерське звання без практичних навичок. Але їм ніхто не може відмовити у бажанні служити, бути корисним народу. Тому вони займають посади, що не передбачають бойового зіткнення, тобто, роботу в штабі.

За словами В’ячеслава Івановича, членом батальйону може стати будь-який офіцер запасу віком до 57 років, а також солдати, сержанти. Хоча наразі до вищого командування подане прохання підняти віковий ценз до 62 років. У кожному військкоматі існує приписний особовий склад. У випадку оголошення особливого періоду ці люди будуть оповіщені і призвані в батальйон. Вони пройдуть бойове злагодження і будуть виконувати задачі, поставлені керівництвом.

 

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).