Золотоніській територіальній громаді перейшли у власність 5 шкільних автобусів, які підвозять дітей до сільських навчальних та виховних закладів. Транспорт фактично задіяний вранці, до початку навчально-виховного процесу, та у післяобідню пору, коли школярі та медпрацівники повертаються за місцем свого проживання. Практично, протягом 6-7 годин автобуси простоюють. Пише Золотоноша. Сіті.

Тому у Золотоніській громаді ризикнули піти на експеримент: задіяти шкільний транспорт для перевезення пільгових категорій пасажирів. Про це на сесії міської ради, що відбулася 28 січня, повідомила голова постійної комісії з гуманітарних питань Любов Денисюк.

– Для реалізації цієї ідеї треба розробити комплекс нормативно-правових документів, – сказала депутатка. – Наша комісія візьме на контроль саме реалізацію цього експерименту. Можливо, на етапі отримання дозвільних документів нам доведеться відмовитися від цього задуму, але ми нічого не втратимо. Та є надія, що все у нас вийде. І наш досвід будуть запозичувати. Тут або пан, або пропав.

Для втілення задумки в життя, окрім програми «Шкільний автобус», задіяна й програма «Турбота».

– Ми знайдемо законні підстави використовувати ці автобуси в інтересах мешканців нашої громади, – пояснив Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський. – Є досвід підвезення до міста жителів Струнківки щосереди, хутору Гришківки – щочетверга і Ярки – щоп’ятниці. Єдина відмінність – для цього не потрібні дозвільні документи, бо це не шкільні транспортні засоби. Але ідея дуже гарна й актуальна, покликана задовольнити потреби селян у транспортному сполученні, яким потрібно і за покупками приїхати, і за ліками, і Пенсійний фонд відвідати. Ми не робимо нічого протизаконного. Гарна справа має право на життя.

Якщо експеримент вдасться, то підвіз сільських мешканців громади здійснюватиметься безкоштовно.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).