Поліцейський офіцер громади – донедавна лише проєкт, але нині – це вже вдала і доцільна реалізація, завдяки якій села громади не лише поповнюються правоохоронцями, а й у них підвищується рівень громадського порядку. За кілька днів виповниться місяць, як свою службу у Благодатному Золотоніської громади розпочав Роман Авраменко. Про його успіхи і досягнення за тридцять днів журналісти видання Золотоноша.City дізналися, поспілкувавшись із старостою Благодатного та самим офіцером.

Його авторитет – беззаперечний

— Ми дуже дякуємо керівництву, що дослухалися до нас і нарешті у нашому селі для правопорядку з’явився поліцейський офіцер громади. З першого дня Роман Вікторович почав цікавитися проблемами населеного пункту. Ми проїхали вулицями села, обговорили проблемних жителів, місця скупчення. Наразі люди відчувають, що в нас є поліцейський офіцер, стали більш дисциплінованими, – розповів про початок роботи «дільничного» у селі Дмитро Шевченко.

За його словами, за місяць ситуація у селі змінилася на краще. Люди, бачачи поліцейську машину й офіцера у формі, відразу реагують. Менше стало безвідповідальних, дітей, які їздять без шоломів на мопедах, водії стали уважніше дотримуватися правил дорожнього руху, зменшилася кількість точок групового розпивання спиртних напоїв у громадських місцях. Ввечері поліцейський проводить патрулювання вулиць, щоби місцеві дотримувалися комендантського режиму.

— Я дуже позитивно дивлюся на динаміку того, як люди поводяться в нашому селі після «поселення» у нас поліцейського громади. Бачимо його завзятість, комунікацію і співпрацю з населенням, – підсумовує очільник села. – До прикладу, у село приїжджають торговці на базар. Під час повітряних тривог ніхто не розходився, усі не зважали на мої зауваження. Але коли підійшов поліцейський – люди швидко відреагували і розійшлися.

Для мене в пріоритеті не протоколи, а розуміння

На плечах поліцейського офіцера Романа Авраменка наразі «лежить» вся Золотоніська громада: села Коробівка, Кедина Гора, Комарівка, Благодатне плюс всі кооперативи. Поки стажується інший поліцейський, відвідує ще й Крупське, Деньги, Хвильово-Сорочин, Кропивну. Щербинівка та Маліївка теж його територія.

У Благодатному і кооперативах налічується близько 7 тисяч мешканців. На території села проживає 158 тимчасово переміщених осіб.

За цей місяць, разом з працівниками соцслужби правоохоронець здійснив 3 рейди до сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Склали протоколи на батьків, які не виконують батьківські обов’язки. Три протоколи за перебування у громадському місці в нетверезому стані, 4 протоколи – за домашнє насильство, 1- за зберігання самогону. Раз на тиждень чоловік заступає на чергування блокпосту у Благодатному.

— Майже щотижня у мене є нічні рейди. На них фіксую порушення комендантської години, проводжу профілактичні бесіди з місцевими жителями, зокрема з малолітніми порушниками, – розповідає деталі роботи Роман Вікторович. – Востаннє, о 12 годині ночі діти сиділи на зупинці, граючи в карти, а мали б бути вдома в теплих ліжках.

За місяць патрулювання складено 9 протоколів порушення правил дорожнього руху. В основному це керування без посвідчення водія, водіння авто з технічними несправностями, без мотошоломів та без реєстраційних документів. Найбільший штраф, який офіцер виписав за місяць – 20 000 гривень.

— Чоловік на моторолері не зупинився на вимогу, а почав тікати. Перевірив по базі і з’ясував, що за водіння у нетверезому стані Чорнобаївський суд позбавив його права керувати транспортним засобом на 3 роки. Але він всерівно продовжував їздити. За правопорушення я виписав відповідний протокол.

За словами офіцера для нього головне не кількість, а дотримання правил.

— У мене немає показника, щоб набити протоколи. Для мене важливе розуміння. Якщо людина їде без мотошолома, наприклад, я роблю попередження і кажу: «Шановний, якщо наступного разу побачу без захисту випишу постанову на 510 грн». Все, наступного разу вже у шоломі. Хто не розуміє з першого разу доводиться писати постанову. Шолом – це мінус пів тисячі гривень з сімейного бюджету, – пояснює правоохоронець.

Квитанцію за протоколом мають сплатити за два тижні. Якщо винуватець не сплачує, документ йде на виконавчу службу і вона подвоює платіж.

— До мене звертаються місцеві жителі зі своїми проблемами, в середньому фіксую 3-4 виклики на день. В основному – домашнє насилля, виїзди до сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Виїжджаємо, пишемо постанови, направляємо до суду. Буває, що якийсь день ніхто не телефонує, тоді опрацьовую повідомлення, які надійшли по лінії 102.

Цього місяця у Благодатному місцеві жителі загубили 3 телефони. Два знайшли.

— Перший випадок – звернулася жінка, яка десь загубила телефон. Мобільний знайшла продавчиня магазину. Тож, після звернення і опрацювання телефон повернули буквально за пару хвилин. Інша ситуація – майже новий телефон загубив школяр. Де і коли – не пам’ятав. З’яcувалося, що мобільний на стадіоні знайшов місцевий малолітній житель. Батьки не звернули увагу на те, що у дитини новий мобільник, за що були притягнуті до відповідальності за неналежне виховання дітей. У результаті телефон повернули власнику, – підкреслив Роман Авраменко. І додав, що на фоні цього провів зустріч з дітьми в школі на тему безпеки власних речей.

Чоловік постійно на зв’язку з усіма старостами громади. Відвідує села у порядку черги і нагальності.

— Я вже 22 роки працюю в поліції, єдине що ускладнює роботу поліцейського громади зараз – дуже багато населення, а я один. Проте, дякуючи комунікації з очільниками сіл, завжди у курсі подій. Вони знають людей, хто де і чим живе, – зізнається поліцейський. І додає, що наразі з ним проходить стажування ще один офіцер, який незабаром приступить до виконання обов’язків у Золотоніській громаді.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).