Сучасні жінки відіграють вагому роль у розвитку нашої держави. На жаль, необхідно зазначити, що суто «жіночими» сферами діяльності в Україні стали саме ті, де рівень оплати праці поки що залишається невисоким, а серед політикуму, керівників у великому промисловому бізнесі –жіночі обличчя поки що бачимо скоріше як виняток

Не обминає жіноцтво й проблема безробіття. Значна частина жінок шукає кращої долі за межами України, тому держава спрямовує зусилля на поліпшення становища жінок на ринку праці та їхній правовий і соціальний захист.

19 липня 2018 року, для жінок, які перебувають на обліку у Золотоніській міськрайонній філії Черкаського обласного центру зайнятості (далі — центр зайнятості) фахівцями центру зайнятості та Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – місцевий центр) проведено семінар «Жінка на ринку праці».

Метою заходу було обговорити позицію жінки на сучасному ринку праці, надати допомогу у визначенні професійних планів, побудові стратегії пошуку роботи та ознайомити жінок з деякими нормами трудового законодавства, яке передбачає спеціальні норми при прийнятті на роботу, заборону на звільнення, відпустки для вагітних жінок та жінок з дітьми.

Профконсультант центру зайнятості Надія Журавльова розповіла про стан ринку праці в регіоні, познайомила з актуальними вакансіями, порушила питання кар’єри в житті жінки, а також безробітні отримали поради щодо набуття впевненості у власних силах, підвищення рівня самооцінки та ознайомилися з оптимальними моделями поведінки при вирішенні життєвих проблем, пов’язаних з пошуками роботи.

Не залишились осторонь і питання законодавства про працю, яким закріплені гарантії трудових прав жінок. Юрист місцевого центру Тетяна Жалобна поінформувала присутніх про дотримання трудових прав і гарантій для працюючих жінок, зокрема, у частині оплати праці, безпечних умов праці, надання відпусток. Разом з тим, вона окреслила дієві шляхи створення належних умов для забезпечення жінкам та чоловікам рівних можливостей у трудовій діяльності.

Цього ж дня, слухачі семінару мали змогу отримати правові консультації та юридичні поради в діючому на базі центру зайнятості дистанційному пункті доступу до безоплатної правової допомоги. Питання, які турбували жінок стосувалися переважно трудового права.