Сучасні жінки відіграють вагому роль у розвитку нашої держави. На жаль, необхідно зазначити, що суто «жіночими» сферами діяльності в Україні стали саме ті, де рівень оплати праці поки що залишається невисоким, а серед політикуму, керівників у великому промисловому бізнесі –жіночі обличчя поки що бачимо скоріше як виняток

Не обминає жіноцтво й проблема безробіття. Значна частина жінок шукає кращої долі за межами України, тому держава спрямовує зусилля на поліпшення становища жінок на ринку праці та їхній правовий і соціальний захист.

19 липня 2018 року, для жінок, які перебувають на обліку у Золотоніській міськрайонній філії Черкаського обласного центру зайнятості (далі — центр зайнятості) фахівцями центру зайнятості та Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – місцевий центр) проведено семінар «Жінка на ринку праці».

Метою заходу було обговорити позицію жінки на сучасному ринку праці, надати допомогу у визначенні професійних планів, побудові стратегії пошуку роботи та ознайомити жінок з деякими нормами трудового законодавства, яке передбачає спеціальні норми при прийнятті на роботу, заборону на звільнення, відпустки для вагітних жінок та жінок з дітьми.

Профконсультант центру зайнятості Надія Журавльова розповіла про стан ринку праці в регіоні, познайомила з актуальними вакансіями, порушила питання кар’єри в житті жінки, а також безробітні отримали поради щодо набуття впевненості у власних силах, підвищення рівня самооцінки та ознайомилися з оптимальними моделями поведінки при вирішенні життєвих проблем, пов’язаних з пошуками роботи.

Не залишились осторонь і питання законодавства про працю, яким закріплені гарантії трудових прав жінок. Юрист місцевого центру Тетяна Жалобна поінформувала присутніх про дотримання трудових прав і гарантій для працюючих жінок, зокрема, у частині оплати праці, безпечних умов праці, надання відпусток. Разом з тим, вона окреслила дієві шляхи створення належних умов для забезпечення жінкам та чоловікам рівних можливостей у трудовій діяльності.

Цього ж дня, слухачі семінару мали змогу отримати правові консультації та юридичні поради в діючому на базі центру зайнятості дистанційному пункті доступу до безоплатної правової допомоги. Питання, які турбували жінок стосувалися переважно трудового права.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).