У поточному році запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною». Він дозволить покращити адресність, прозорість і підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей закладам охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, зокрема їх відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:

  • консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації;
  • реабілітаційні послуги (комплекс процедур).

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.

З метою використання коштів для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП просимо батьків даної категорії дітей з інвалідністю звертатись до управління праці та соціального захисту населення для запровадження обліку (в порядку черговості) дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП.

 За додатковою інформацією звертатися в управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Шевченка, 70, каб. 3.

тел. 53988.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).