Кажуть, краще один раз побачити, ніж сто раз почути. Ця народна мудрість знаходить своє підкріплення, практично, у всіх сферах людського буття. І ми самі часто переконуємось в тому, що побачене справляє на нас більше враження і надовго залишається в пам’яті, ніж те, про що ми лише почули. На виконання плану реалізації Програми державної служби зайнятості щодо професійної  орієнтації на 2017 – 2020 роки та з метою сприяння розширенню знань школярів про світ професійної праці, інформування про різноманітність професій і основні правила вибору спеціальностей,  Золотоніська міськрайонна філія Черкаського обласного центру зайнятості протягом жовтня організувала та  провела ряд екскурсій до організацій міста Золотоноша.

Зокрема, 23 жовтня учні 8-го класу ЗОШ № 5 відвідали військову частину А 1402. 156 зенітний ракетний полк у квітні 2015 року було передислоковано з Донецька до Золотоноші,  який був створений 29 вересня 1961 року. Екскурсію проводив молодший лейтенант Вадим Ющишин. Діти мали змогу ознайомитися з роботою медичного пункту , їдальні, пройти справжню лінію перешкод, де відшліфовують свою майстерність та вправність військові.  Під час екскурсій учням школи було продемонстровано умови, в яких мешкають солдати, зразки армійської зброї та бронетехніки, а також зміну чатових та їх дії під час несення варти. За час перебування у військових частинах учні мали змогу ознайомитись із зразками бойової зброї, вивчити зовнішню та внутрішню будову військової техніки. Екскурсія була змістовною, проводилась у цікавій формі, викликала позитивні емоції та залишила незабутні враження в учнів. Хлопці та дівчата із задоволенням та гордістю потримали військову зброю та уявили себе в ролі солдатів.

Наступним профорієнтаційним заходом була екскурсія до Золотоніського міськрайонного суду разом з Золотоніським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Екскурсія коридорами правосуддя розпочалася із зустрічі з прес-секретарем, діловодом суду – Григорієм Сивухіним, який розповів школярам цікаві факти з історії судочинства та основні принципи роботи суддів загальної юрисдикції. Окремо зупинився на питаннях адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх та навів конкретні приклади справ, які розглядалися у Золотоніському міськрайонному суді. Школярам показали зали судових засідань та місця тимчасового утримання підозрюваних у вчиненні правопорушень. Діти навіть спробували себе в ролі суддів, захисників, прокурорів, секретаря судового засідання та обвинувачених.

Наступним етапом екскурсії стало живе спілкування учнів із суддею-спікером Михайлом Степченком, який розповів про особливості своєї професії, адже робота судді є надзвичайно складною та відповідальною. Він ознайомив старшокласників з порядком ведення судового процесу та зазначив, що високий рівень професійної підготовки судді, суворе дотримання процесуальних норм, винесення законного, обґрунтованого рішення судом є однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).