29 квітня Кабінет Міністрів ухвалив рішення про відкриття в Україні продовольчих ринків за умови дотримання протиепідеміологічних заходів. Чи запрацюють торгові точки у центрі Золотоноші з 1 травня? Про це йшлося 30 квітня на засіданні штабу ТЕБ та НС при Золотоніському міськвиконкомі.

Повідомляє інтерет-видання Золотоноша.Сity

Задля відновлення торгівлі керівництво комунального підприємства «Міський ринок» повинно виконати ряд умов. Серед них, зокрема, встановлення захисних екранів між продавцями та покупцями, щоденна процедура проходження температурного скринінгу, на кожному вході – наявність антисептику, присутність покупців повинна не перевищувати однієї особи на 10 квадратних метрів, кожні три години контактні поверхні продавці повинні дезінфікувати, відстань між торговими ятками має бути не меншою за 3 метри. До того ж, залишається в силі обов’язкова наявність у продавців та відвідувачів захисних масок та рукавичок. У функції продавців входить постійне інформування щодо встановлених обмежень на території ринку, яких необхідно дотримуватися.

Чи зможе адміністрація ринку та підприємці забезпечити у стислі строки виконання усіх вимог? Звичайно, ні. Тим паче, попереду – вихідні. Тому золотоніський ринок з 1 травня не відновить свою діяльність. Робота торгових яток розпочнеться поетапно, стартуючи з понеділка, 4 травня. Лише тим підприємцям, хто обладнає робоче місце відповідно до вимог та дотримуватиметься усіх правил торгівлі, керівництво міського ринку надасть дозвіл працювати. Саджанці та розсада овочів й надалі реалізовуватиметься на паркувальній площі по Благовіщенській.

Переконані, ця інформація перекреслить плани і сподівання багатьох. Однак, у своєму рішенні посадовці керувалися головним – безпекою життя і здоров’я людей. Як свідчить практика, карантинні порушення у маркетах та продуктових магазинах все ж мають місце. Не дотримуються обмежень як продавці, так і покупці. Тож, щоб не провокувати золотонісців на масові скупчення й зберегти стабільну благополучну обстановку з поширення коронавірусної інфекції у місті, посадовці спільно із спеціалістами Держпродспоживслужби й ухвалили таке рішення.

Золотоноша.Сity закликає залишатися вдома та дбати про своє здоров’я і самопочуття своїх близьких. Ринки – не панацея наразі, 1,5 місяці ми змогли прожити без походів на них, витримаємо ще тиждень. Адже вже з 11 травня сподіваємося на послаблення карантинних обмежень.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).