27 червня 2019 року В Офіс Президента України Володимира Зеленського передано Звернення від жінок міста Золотоноші, яке було складене і одноголосно підтримане в ході дводенного мультидисциплінарного тренінгу, проведенного 11-12 червня у рамках проекту «Доступ до верховенства права осіб, які постраждали від насильства».

Проведення цього тренінгу  ініційовано групою жінок-активісток міста, які були учасницями заходів Генеральної Асамблеї Європейського Центру Міжнародної Ради Жінок, що проходила в Україні в кінці травня. Головним акцентом порядку денного Асамблеї були питання, винесені на обговорення широкої жіночої громадськості, представниць найрізноманітніших категорій містян.

У 2017 році прийнято новий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству, який ступив в силу минулого року. Iснує нагальна необхідність оновлення механізму взаємодії структур, які надають допомогу постраждалим від насильства або ведуть превентивну роботу по запобіганню насильству.

Ініціатором вирішення цих питань виступила Національна Рада жінок України, зокрема, Людмила Порохняк-Гановська, Президентка НРЖУ, Радник Міжнародної Ради Жінок з охорони здоров’я, Віце-президентка Європейської Ради Жінок.

Жінки Золотоноші долучилися до спільного відпрацювання як стратегій протидії всім формам насильства і дискримінації, так і вироблення конкретного алгоритму взаємодії  усіх ланок міської влади і громади у подоланні всіх явищ насильства.

В роботі тренінгу, крім представниць органів місцевої влади, взяли участь вчителі і медики, соціальні працівниці, психологи і поліцейські, голови квартальних комітетів, жінки Ради ветеранів та юристи з центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, особи, що постраждали від насильства та жінки, зареєстровані в Центрі зайнятості, і просто волонтерки.

У заході взяли участь відомі вітчизняні тренерки-експерти Лідія Козуб – представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Людмила Порохняк-Гановська, доктор медичних наук, професорка, Лариса Колос – голова правління Міжнародної Школи Рівних Можливостей, Ірина Конченкова – директорка ГО Київська школа рівних можливостей, міжнародна тренерка-експерт з питань протидії насильству. Полковник поліції в запасі Борис Шаповалов, голова Української секції Міжнародної поліцейської асоціації (а на додаток – доктор філософії та Академік Української технологічної Академії) висвітлив тему психологічної та фізичної безпеки під час конфліктних ситуацій як у сім’ї, так і в соціальному просторі. Тренерка-експерт Людмила Вареник, яка багато років координує роботу з протидії домашньому насильству в Золотоноші, глибоко розкрила місцеву ситуацію, проблеми і виклики, що стосуються різних категорій жінок, та заходи, які проводяться у місті.

У дводенних зустрічах взяли участь  204 особи. На п’яти майданчиках працювали різні групи учасниць. Йшло обговорення покрокової інструкції для жінок, постраждалих від насильства, ролі вчителів і лікарів у профілактиці домашнього насильства, повноважень  структур, установ, організацій, які в місті надають допомогу постраждалим від домашнього насильства, а також узагальнювався досвід співпраці державних структур та громадських

організацій у подоланні домашнього та інших форм насильства.  Юристи розповіли про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги тим, хто її потребує, тощо.

Тренерки також звернули увагу учасниць на можливість звернення на Національну гарячу лінію 116 123.

На завершальному круглому столі за участю Міського голови Віталія Войцехівського було підведено підсумки тренінгу, а також прийнято Звернення до Президента України Володимира Зеленського. В ньому йдеться про пріоритетність гендерної політики в Україні, про більш активне залучення жінок до прийняття рішень на всіх рівнях управління, про нагальну необхідність ратифікації українським парламентом Стамбульської конвенції – комплексного міжнародного акту, спрямованого на захист, запобігання, судову відповідальність і вироблення стратегії  у  протидії насильству стосовно жінок та домашньому насильству.

Звернення було підтримане Національною Радою Жінок України і підписане її Президенткою Людмилою Порохняк-Гановською.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).