Шановні жителі Золотоніщини!

Не буду говорити багато і довго. Скажу основне.

– 24 лютого о 5-й годині ранку Росія розпочала війну проти України. Наші міста обстрілюють. Під ворожий вогонь і ракети потрапили Київ, Маріуполь, Дніпро, Харків та інші населені пункти;

– президент Володимир Зеленський оголосив про введення воєнного стану;

– стосовно Черкащини. У Смілі, у районі «Загребля» обстріляли військову частину. В Умані після обстрілу російськими терористами снаряд влучив у центр міста. Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко повідомив про евакуацію містян.

– ситуація у Золотоніському районі спокійна і контрольована. Повідомлень про обстріли не надходило.

Дорогі мої земляки!

Ворогу потрібні наші страх і паніка. Не допускайте хаосу у своїх оселях і у своїх головах. Наша людська свідомість блокує розуміння того, що почалася війна. Це природно, бо у найгірше важко повірити.  Проте це потрібно усвідомити, бо така реальність.

Війна – це справа військових. Наша армія сильна і готова. Вона дає російським терористам гідну відсіч. Палають ворожі танки, падають ворожі літаки. Що ж вимагається від цивільного населення:

– зберігати спокій;

– працювати і сплачувати податки;

– підставити плече військовим, допомагати армії;

– як керівник районного штабу територіальної оборони, закликаю усіх, хто вміє і готовий тримати у руках зброю, долучатися до лав Збройних сил України;

– резервістам, яких викликає територіальний центр комплектування, з’явитися до комісарів;

– у кожній громаді району у найкоротші терміни створять загони, які допомагатимуть підтримувати порядок у наших селах. Це питання – на контролі старост і сільських рад, районної влади.

Що робити зараз?

– не вірити фейкам в інтернеті. Довіряйте офіційним джерелам інформації.

– залишайтеся вдома, підготуйте захисні укриття (погреби, льохи). Якщо почуєте звуки вибухів – негайно телефонуйте 102.

– звертайте увагу на незнайомих людей, які з’являються у ваших селах. Пам’ятайте: в українських воїнів – синьо-жовті шеврони на формі, такі ж кольори – і на техніці. НІЯКИХ ІНШИХ ЕМБЛЕМ НЕМАЄ! Звертайте увагу на підозрілих осіб, у яких на рукавах – червоні стрічки. Це російські бойовики або їхні найманці.

– у разі обстрілу – ляжте під укриття, біля паркану чи бордюру і прикрийте голову руками, не підходьте до вікон.

– донорів запрошують здати кров для наших воїнів. Це можна зробити у медичних установах району. До речі, багатопрофільна лікарня розгорнула додаткові ліжка. Наша медицина готова рятувати людей навіть за найгірших обставин.

Підсумую: стратегічні об’єкти, які розташовані у Золотоніському районі, і які, імовірно, планує знищити ворог – під надійним захистом. Будьте уважними! Будьте зібраними! Перегляньте запас ліків. І вірте у наші Збройні сили! Консолідуйтеся! Разом ми переможемо!

Слава Україні! Слава нашій армії!

Ми інформуватимемо вас щодо розвитку подій.

Ірина ТЕРНОВА,
голова Золотоніської районної державної адміністрації, керівник районного штабу територіальної оборони

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).