Працівники УЖКГ реалізували профілактичне інспектування кварталами міста. Відпрацьовували насамперед перевірку на дотримання мешканцями правил благоустрою, а також здійснили візити за викликами та зверненнями містян до недобросовісних громадян; відбулася перевірка щодо укладення договірів на поводження з твердими побутовими відходами, знов-таки – частково профілактично, а частково – за наявною інформацією щодо вже здійснених порушень.

Як повідомляє видання Золотоноша.City, також муніципальні іспектори відвідували садові товариства та дачні кооперативи. Це пов’язане з тим, що наразі – відпочивальний сезон, коли багато містян часто навідуються до своїх заміських володінь. І чимало мешканців міста на цей період перебираються туди на проживання. Нерідко трапляється, що у цих людей за певний період часу з’являється те чи інше сміття, як природнього походження, так і будь-яке інше. Власне згодом, через лінь чи недобросовісність деяких громадян, може утворитися імпровізований смітник десь на узбіччі, чи ж навіть стихійне сміттєзвалище, також у неналежному для того місці.

Не варто ще й забувати, що у зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації і через географічне розташування Золотоніщини, на теренах громади перебуває чимало внутрішньо переміщених осіб: хтось приїхав до родичів і заселився у порожній дачній будинок, а хтось орендував житло чи ж отримав змогу якийсь час проживати там на інших обумовлених із власниками засадах. Такі люди, окрім того, що мають чимало іншого клопоту і можуть просто забувати про такі тривіальні речі, як сміття і яким чином його правильно позбуватися, цілком ймовірно, що навіть не володіють усією необхідною інформацією (хоча установи міста та громади і безпосередньо представники влади проводять щодо цього (і не тільки) активні інформаційні кампанії).

Як зазначили у коментарі для Золотоноша.City в Управлінні житлово-комунального господарства, хтось везе сміття у місто і викидає його безпосередньо у Золотоноші, хтось лишає набиті під зав’язку пакети з відходами просто-таки серед лісу тощо. Все це зрештою призводить до збільшення обсягів роботи тих чи інших служб, до того ж – роботи зайвої, змарнований на яку час можна було б використати набагато раціональніше та з більшою користю для громади. Натомість – доводиться проводити роз’яснювальні роботи та бесіди, зокрема з очільниками садових товариств та дачних кооперативів, розвозити приписи та тому подібне.

Через вищенаведені причини, інспекторам час від часу, окрім виїздів на виклики до конкретних порушників, доводиться здійснювати такі мандрівки громадою, аби якнайрезультативніше контролювати дотримання чітко регламентованих правил благоустрою і не тільки. Пересічним громадянам натомість потрібно лише дотримуватися певних норм і не забувати про те, що життя у соціумі вимагає низки компромісів, які багато чого спрощують і дають можливість – зокрема, якщо ми наразі говоримо саме про питання сміття, договорів з УЖКГ і так далі – жити не серед суцільних пакетів, пляшок, бляшанок та іншого, а у цивілізованій, європейській громаді.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).