У місті продовжує реалізовуватися молодіжний проект «Розвиваємось разом» (МГО «Центр розвитку молоді») за підтримки обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА.

Метою проекту є створення нових можливостей для дітей та молоді із категорійних сімей, змінювати обстановку, спілкуватися з молодіжними лідерами та розкривати свої здібності. У ході реалізації проекту вже було організовано зустрічі, тренінги та тематичні квести із залученням партнерів проекту – міського центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді, місцевого відділку поліції, центру безоплатної правової допомоги, волонтерів молодіжного клубу журналістики.

13 червня чергова зустріч була присвячена здоровому способу життя, для дітей було проведено квест та рухливі ігри.

15 червня було організовано поїздку для учасників проекту на Чигиринщину, Холодний Яр та до музею старожитностей Зерноленд.

Учасники спробували власноруч робити перевесла, в’язати снопи, молотити за допомогою ціпа, молоти зерно за допомогою вітряка та ручних жорен різних конструкцій.

Діти та молодь не лише отримали знання про види зернових, способи приготування хліба, але ознайомилися і з іншими промислами та ремеслами, які давали можливість українському селянинові заробити собі на хліб.

Крім того, кожен міг спробувати свою вправність у різних майстер-класах:  випікання козацьких коржів на багаті, виготовлення паперу, стрільба з лука, ліплення посуду та фігурок за допомогою гончарного кола, виготовлення ляльки мотанки, ходіння на ходулях.

Також всі дружно відвідали Семидубову гору, де за однією з місцевих легенд похований сам Богдан Хмельницький.

Враження від поїздки отримали неймовірні. Адже Холодний Яр – це справжнє місце сили українського народу, де можна набратися енергії та почати змінювати своє життя.

            Зустрічі у рамках проекту триватимуть влітку. Щоп’ятниці команда волонтерів чекатиме дітей та молодь у молодіжному центрі «В.А.М.»

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).