Більше двох тижнів минуло після останнього дзвоника у школах нашого міста. Доки старші учні здають зовнішнє незалежне оцінювання та інші тестування, молодші відпочивають у пришкільних та інших різноманітних таборах. Минулого року в Золотоноші оздоровчі табори відвідали 2450 дітей. Це 85% міських школярів віком від 7 до 17 років.

– Цього року вибір місць відпочинку для оздоровлення – безліч, – стверджує завідувач секторe у справах молоді та спорту Людмила Вареник. –Все залежить від фінансових можливостей батьків. Є варіанти відпочинку у таборах Черкаської області таза її межами.

Дитячий табір «Журавлик-2017»(колишній «Чапаєвець») та «Сосонка» (Чорнобаївський район, с. Мельники) пропонують свої послуги. Доба відпочинку коштуватиме 330 грн і 286 грн – відповідно. Термін зміни – 14, 18 та 21 день. За кошти міського бюджету цього року тут проведуть дозвілля сімнадцять категорійних дітей. Організатори намагаються всіляко заманити підлітків до своїх баз відпочинку: влаштовують квести, тренінги, майстер-класи, естафети та екскурсії.

З Кримудо Пущі-Водиці переїхав відомий табір «Артек». 90% його путівок викуповує держава для категорійних дітей. Сюди набирають дітей протягом року – з лютого до грудня. Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди та діти, які проживають у малозабезпечених сім’ях мають право на безкоштовний відпочинок.

З доплатою:

– 20% (що становить1854 грн) – діти з багатодітних сімей та діти осіб,визнаних учасниками бойових дій;
– 30%, тобто 2781грн, доведеться доплатити за дітей з числа внутрішньопереміщених осіб;
– 50% (4634 грн) –за творчообдарованих дітей, відмінників навчання, а також тим, хто перебуває на «Д»-обліку.

Подібна ситуація і в одеському таборі «Молода гвардія». Різниця у доплаті складає 150 грн. Цьогоріч із Золотоноші за кошти державного бюджету до табору «Артек» направлено 10 осіб, до «Молодої гвардії» – 3 особи.

За кошти обласного бюджету 10 категорійних дітей їдуть безкоштовно оздоровитися на 21 день в Одеську область до табору «Фортеця-Тур». Компанію їм складуть ще восьмеро містян, які сплатять 20%, тобто 1612 грн., для відпочинку на березі Чорного моря.

З 18 червня у Золотоноші за кошти місцевого бюджету відкриються два табори, якими опікується служба у справах дітей, молоді та спорту – «Громадська школа. Відповідальність. Активність. Молодість» та «Майстерня успіху». Обидва заклади дозвілля пропонують відвідувачам різноманітні тренінги, квести та екскурсії, спрямовані на всебічний розвиток та психологічну обізнаність. Для 60 учасників на базі Будинку дитячої та юнацької творчості проводитимуться майстер-класи, де ділитимуться досвідом спеціалісти обласного молодіжного ресурсного центру та кваліфіковані психологи. Зранку на них очікують цікаві відеоролики та мультфільми, в обід – гарячі страви, у перервах між заняттями – кава-брейк. Також для молоді організують майстер-класи з хенд-мейду та цікаві екскурсії до різних міст.

Всього на оздоровлення й відпочинок дітей цього року з міського бюджету виділено 329,437 грн.

Джерело: громадсько-політична газета “Златокрай”.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).