Із облаштованих 156 ліжок – зайнято 91. До цієї установи поступають пацієнти із прилеглих населених пунктів.

Робочий день завідувачки ковідного відділення Марії Антонович розпочинається о 8-й ранку. У “червоній зоні”, де раніше було терапевтичне відділення і вона працювала терапевтом, лікує 35 пацієнтів.

“Спочатку було страшно, зараз уже не так, бо до всього звикаєш, але хвилювання є кожного разу за кожного пацієнта”.

Везуть звідусіль: на 60% заповнене ковідне відділення у Золотоніській лікарні

Марія Антонович розповіла, що більшість пацієнтів у відділенні – люди поважного віку у важкому та середньому станах. У них перебіг хвороби непередбачуваний та й вірус змінився:

“Пневмонії не звичні, це зовсім не ті, які були раніше, перебіг захворювання майже у всіх хворих важкий, хворі кисньозалежні, постійно моніторимо тиск, пульс”.

Везуть звідусіль: на 60% заповнене ковідне відділення у Золотоніській лікарні

Під час інтерв’ю лікарку кличуть до палати – у хворого погіршився стан.

Відвідувачів до ковідного відділення не пускають, гостинці від родичів розносить персонал лікарні, розповіла медсестра Ірина Капинос. У медзакладі вона працює 15 років. Каже, не важливо яку хворобу має пацієнт, головне – вчасно надати якісну допомогу.

“Важко було із самого початку, людські страждання – це важко. І досі не можна звикнути до них, я вже тут давненько працюю, але все, що ми вміємо – ми робимо, і допомагаємо як можемо”.

Везуть звідусіль: на 60% заповнене ковідне відділення у Золотоніській лікарні

68-річний пенсіонер Микола Осадчий два тижні лікувався вдома. Коли чоловікові дихати самостійно стало важко, тож звернувся до лікаря.

“Дома антибіотики пив то від них боліла голова, а толку ніякого не було абсолютно. Важка хвороба дуже, переноситься важко, я всім би казав берегтися”.

Тиждень у лікарні перебуває черкащанка Тетяна Манжула. Каже, перші симптоми хвороби відчула місяць тому: кашель, температура, бронхіт, згодом пневмонія і госпіталізація.

“Ми обидвоє з дідусем захворіли, та він легше переніс, у нього легені чисті. Надіємося на краще і що все буде добре”, – зауважила жінка.

Везуть звідусіль: на 60% заповнене ковідне відділення у Золотоніській лікарні

Для ковідних пацієнтів є й реанімація, її облаштували у хірургічному відділені, зараз тут лікують шість осіб. Усі вони підключені до апаратів штучної вентиляції легень, розповів лікар-анестезіолог Віталій Головачук. Сюди хворі надходять у критичному стані та з низьким рівнем кисню в крові.

“Одужання залежить від того, в якій стадії дихальної недостатності поступають хворі. Нині поступають важкі і не молодого віку, з певним набором хвороб. Ці хворі тривалий час тут перебувають, ми не можемо їх зняти з апаратів, бо вони самостійно не дихають”.

Зі слів директора установи Сергія Приймака, у резерві закладу є пів сотні ліжок, які облаштовані та готові до роботи. У штаті працює 133 медпрацівники.

Однак, розповів медик, були складності із перекваліфікування лікарів. Нині працюють медики у досить складних умовах, за роботу із ковідними хворими отримують доплату у 300%.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).