На даний час в Україні ще не закінчився спалах кору, та лікарі вже прогнозують, що скоро прийде нове, більш страшне захворювання – дифтерія. І кажуть, що наслідки будуть набагато гірші, ніж від кору. Ми вирішили розповісти вам, що таке дифтерія та пояснити, як уникнути цієї хвороби.

Дифтерія – гостра бактеріальна інфекція, шлях передачі – повітряно-крапельний. Якщо в країні не буде спеціальної сиворотки від хвороби, то помирає 50% хворих. Якщо вона буде, то летальних випадків буде 10-15%. Інкубаційний період хвороби від 2 до 10 днів. Клінічні симптоми: підвищена температура тіла від субфебрильної до високої, зберігається 2-3 дні, слабкість, головний біль, тахікардія, блідість шкіри, запалення та набряк мигдаликів, яке згодом ускладнює дихання та ковтання.

Лікування: госпіталізація в інфекційну лікарню, дієта, введення протидифтерійної сиворотки, антибіотики, дезінтоксикаційна терапія, полоскання горла.

Як захиститися від дифтерії

Єдиний і самий дієвий спосіб – це вакцинація. Схема імунізації дітей передбачає імунізацію вакциною АКДП починаючи з 2 місяців життя, потім в 4 міс., в 6 міс., в 1,5 року. В 6 років проводиться ревакцинація вакциною АДП, в 16 років – АДП-М. Дорослим потрібно робити вакцинацію від дифтерії кожні 10 років, поки вони не досягнуть 56-річного віку.

Міський центр первинної медико-санітарної допомоги має вакцину від дифтерії в достатній кількості для дітей різного віку та дорослих. Як і любий лікарський засіб, вакцини можуть викликати реакції, однак ризик померти від дифтерії набагато вище, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття та припухлість в місті ін”єкції або невелике підвищення температури – це звичайне явище для поствакцинального періоду.

Тож запрошуємо всіх на щеплення. Встигніть захистити себе та своїх дітей від страшної хвороби! Бажаємо здоров”я!