5 лютого у всіх обласних центрах України та місті Київ відбувся фінальний етап XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка, в якому брали участь 635 учнів закладів загальної середньої освіти, студентів закладів вищої освіти та курсантів закладів вищої освіти Збройних Сил України.

Видання Золотоноша.City повідомляє, що захищати честь Черкащини, батьківщини Кобзаря, випало учениці 10 класу ЗОШ №6 Анні Донченко.

Завдання цього року були складні і цікаві, спонукали до глибинних роздумів. Учні створювали концепцію відео для власного ТікТок каналу, яке б привернуло увагу до творчості Тараса Шевченка, готували виступи на міжнародному безпековому саміті у Нью-Йорку з метою захисту України від агресора, розробляли проєкт квесту для старшокласників, що стосується знакових місць, пов’язаних із життям і творчістю Шевченка.

— Аня бере участь у Шевченківському конкурсі з 5 класу. Бувало різне. Останні два роки вона дуже «виросла». Коли навчалася у 9 класі, зайняла третє місце на Всеукраїнському рівні і перше в області. Цього року виборола срібло на Всеукраїнському етапі, – розповідає про свою ученицю вчителька української мови та літератури Надія Максименко. – Пішло в небуття, коли дитина могла знати лише фактичний матеріал. Крім мовно-літературної, лексичної, орфографічної і пунктуаційної грамотності важливе місце посідає креативність учня, неочікуваний «погляд» на творчість Шевченка, незаангажованість і нестандартне мислення. Звичайно це складно.

За словами Надії Василівни, до конкурсу готувалися протягом року. Багато чого залежало від родинного виховання.

— В Ані високе інтелектуальне підґрунтя, без нього нічого не зробиш. Для досягнення результату потрібно було додати розумного вчителя і мотивацію для обох. Ось тут у нас все збіглося і вийшов творчий тандем. Мені просто поталанило з нею, такий матеріал, який бери руками і ліпи, – підкреслює вчителька. І зазначає, що дівчина дуже розумна, має хист до малювання та дизайнерської роботи, артистичний талант, займається комп’ютерною графікою, монтує всі відеоролики в школі – різностороння особистість. Крім цього має феноменальну пам’ять, може цитувати «Кобзар».

— У нас в обох висока мотивація. Що ми можемо зараз зробити для України? Наша зброя – слово. На війні – багато наших знайомих, друзів, колег. І наша перемога – на всіх одна.

Хоча фінал творчого змагання відбувся у лютому, результати довелося чекати майже п’ять місяців. Проте, воно того вартувало. Зайняти другу сходинку на конкурсі такого рівня – це досягнення, яким пишається школа і вся Золотоніщина.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).