У місті, та й на території Золотоніського району, з введенням воєнного стану діє комендантська година – з 23.00 до 5-ої години ранку. Ніхто не застрахований від будь-яких захворювань та різкого погіршення стану здоров’я. Як бути у випадку, коли вам стало зле, а на пересування містом діє заборона, до того ж, аптеки теж не працюють у нічний стан. Чи є виключення із загальних правил у таких неординарних ситуаціях? Відповідь на це питання дізнавалося видання Золотоноша.City.

Перший заступник міського голови Олег Масло:

— Якщо людині стало зле і цей випадок підпадає під екстрену медичну допомогу згідно із протоколами МОЗ, то варто набрати «103». У кожного працівника швидкої допомоги є спеціальні пропуски, які дозволяють перетинати блокпости під час комендантської години. Тобто, приїзди швидкої на екстрені випадки вночі необмежені. Обмежений виклик за нормативами Міністерства охорони здоров’я для швидкої є під час повітряної тривоги. Втім, навіть під час тривоги швидка все одно їде на виклик.На екстреній допомозі завжди є черговий адміністратор, який працює на гарячій лінії екстреної медичної допомоги. І є гаряча лінія МОЗ(0-800-505-201, 0-800-60-20-19). Тобто, якщо відмовляється їхати швидка, а ваш випадок є екстреним, можна скористатися цими гарячими лініями та пояснити всю ситуацію, аби вони втрутились, щоб диспетчер правильно спрацював.

Якщо ж у людини незначне погіршення здоров’я: головний біль, нежить, температура, то варто самостійно зняти ці симптоми. Кожен свідомий громадянин мусить мати вдома запас ліків різних груп, зібраних в аптечку, тому що турбота про власне здоров’я – понад усе. Тож судинорозширювальні препарати, серцеві тощо повинні бути про запас. Навіть, якщо вони не стануть у нагоді вам, то ви зможете виручити у нічний час сусідів.

Доречно буде скористатися порадою сімейного лікаря, з яким у вас заключена декларація.

Чи зобов’язаний надавати послуги лікар сімейної практики у позаробочий час?

Головний лікар первинної медико-санітарної допомоги Олександр Прокопчук, керуючись Постановою №504 Міністерства охорони здоров’я, прокоментував:

— Лікарі загальної сімейної практики можуть консультувати своїх декларантів у вечірній та нічний час, але не зобов’язані це роботи. Своїм підлеглим раджу: укладаючи договір-декларацію на надання медичних послуг з особою, в обов’язковому порядку узгодьте канал комунікації: телефоний режим, відвідування, соцмережі. Такий алгоритм буде зручним для обох сторін. До того ж, черговий адміністратор екстренки обов’язково порадить яку пігулку прийняти, щоб локалізувати біль до ранку.

Не радить порушувати комендантську годину у пошуках ліків начальник Золотоніського відділення поліції Олександр Охріменко:

— Комендантська година – це заборона перебування людей у визначений час на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень. За відмову від виконання законного розпорядження або вимоги патруля загрожує штраф, громадські чи виправні роботи або адміністративний арешт до 15 діб. Якщо порушник вчиняє опір – йому загрожує штраф 17 000 – 34 000 грн або позбавлення волі до 5 років. Ми стоїмо на варті Закону, керуємося законодавчими документами та розпорядженнями обласної і районної військових адміністрацій. Тому випробовувати ситуацію не раджу нікому.

Дещо заспокоїла директорка КНП «Золотоніська багатопрофільна лікарня» Лариса Насальська:

— Наша лікарня працює цілодобово. Вночі чергові лікарі надають медичні послуги пацієнтам, котрі поступають через приймальне відділення за направленням фельдшера і доставкою екстреної допомоги. Для повноцінного забезпечення медикаментами пацієнтів минулого тижня у стаціонарному відділенні розпочала роботу цілодобова аптека. Її послугами користуються переважно ургентні хворі. Трапляються випадки, коли лікарі встановлюють діагноз, знімають симптоми, хворий придбаває призначені ліки і повертається додому для амбулаторного лікування.

Аптека знаходиться на першому поверсі стаціонарного відділення, зліва від центрального входу з території лікарні. Її розташування зручне для іногородніх пацієнтів хірургічного, травматологічного, терапевтичного відділень, котрим варто тільки спуститися сходами. Та головне – варто мати запас ліків, які ви приймаєте регулярно та які можуть локалізувати погіршення здоров’я, або ж не доводити свій стан до критичного і вчасно скористатися порадою лікаря.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).