Традиційний візит численної групи дітей з прифронтової Авдіївки до Золотоноші цього року став не лише приємною подорожжю для самих гостей. Водночас подію наразі називають яскравим прикладом консолідації українського суспільства у справах колективної допомоги співвітчизникам, що опинились у скруті. Як і зазвичай, Золотоноша приймала юних авдіївців, якісно підготувавшись та залучивши всі сили – від освітян та посадовців, до представників бізнесу, які не хотіли лишатися осторонь такої ініціативи.

Серед тих, хто долучився до забезпечення двотижневого перебування 25-х гостей, – меценат Людмила Русаліна, повністю забезпечивши дітлахів солодощами та бісквітною продукцією. Золотоноша для неї дуже давно стала близькою. Тут працює один із заводів, що входить до холдингу, котрий вона очолює – ЛГЗ «Златогор». Можливо саме тому Русаліна, особливо не афішуючи подібну благодійну діяльність, цього разу погодилась поділитись своїми думками щодо таких власних ініціатив.

– Тема дітей – першочергова для нашої країни. Думаю, мало хто з цим буде сперечатися. Вони виростуть такими, яким буде суспільство довкола. Були деякі намагання й раніше. Наприклад взимку з однодумцями підтримала конкурс-фестиваль для талановитих дітей-сиріт «Щасливі Долоні». Потім був так званий День іменинника «З теплом у серці» для дітей з особливими потребами. Згодом – проект «Україна очима дітей АТО». Завдяки їй діти з прифронтової зони пройшли арт-реабілітацію на Закарпатті та Буковині. Звісно ж, з радістю взяла участь в акції у рідній мені Золотоноші. Тим більше, що ваше місто в цьому плані робить дійсно важливу справу, – коментує приїзд дітей Людмила Русаліна.

За останні півроку вона підтримала вже більше тридцяти благодійних і культурних проектів. Насамперед всі вони спрямовані на підтримку дітей. Одні із останніх – щорічний фестиваль дитячих талантів «Надія Нації 2018» та благодійна акція «Планета дитинства» до Дня захисту дітей. Серед інших – Міжнародний фестиваль «Світ талантів», Дитячий фестиваль моди і таланту «Міні Міс Кияночка 2017», соціально-культурний проект «Місія Святого Миколая» для дітей із прифронтової зони, грандіозний Фестиваль Святого Миколая у Чигирині, благодійний захід для дітей «Святкова подорож зими».

– Не сумніваюсь, що золотонісці впорались би і без моєї допомоги у справі приймання цих дітей. Те, як тут вміють гуртуватись і організовувати благодійні заходи, варте уваги і поваги. Але ж проігнорувати таке неприпустимо. По-перше, діти. Тим більше ті, що дуже потребують уваги. По-друге, місто. На податках і робочих місцях справа не повинна закінчуватись. Можеш – допоможи, – пояснює свою участь меценатка.

Окрім цього, долучається Людмила Русаліна і до розвитку культури. В якості прикладу можна навести Міжнародний кінофестиваль «Молодість ‘47», або сприяння функціонуванню українського павільйону на знаменитому Канському кінофестивалі. Щороку підтримує культурні заходи в Золотоноші. Зокрема, мова йде про традиційні святкування Дня міста, Всеукраїнський фестиваль юнацької патріотичної пісні, Фестиваль чорнобривців та ряд інших ініціатив у сфері культури та дозвілля. За словами меценатки, на згаданій події увага до Золотоноші не завершиться, а попереду ще буде чимало приємних та креативних сюрпризів для місцевих дітей.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).