Створення комфортних та безпечних умов для відпочинку в лісі – одне з важливих завдань Золотоніського  держлісгоспу. Саме для цього лісівники зводять рекреаційні пункти, де подорожні можуть зупинитися, перепочити, насолодитися свіжим лісовим повітрям, перекусити. Про це на своїй сторінці повідомляє  Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.

У Золотоніському лісгоспі налічується 10 таких пунктів відпочинку. Вони просто, але водночас дуже продумано облаштовані – мають дерев’яні столи під накриттям, лави, місця для багаття та для сміття, дитячі ігрові зони. Однак і таке  «нехитре» господарство потребує постійного догляду.

Щороку золотоніські лісівники проводять реконструкцію рекреаційних пунктів: ремонтують фарбують, оновлюють конструкції та аншлаги. Крім того, вивчають потреби громадськості та створюють й нові зони відпочинку в найбільш відвідуваних лісових місцинах.

«Наші рекреаційні пункти традиційно користуються популярністю. Ми зацікавлені створити всі умови для відпочинку відвідувачів, щоб максимально захистити ліс від загорянь. Саме тому облаштовуємо місця для багаття, мангали, смітники, цим самим контролюємо перебування громадян у лісі», – відзначив директор ДП «Золотоніське лісове господарство» Микола Бас.

А Золотоніське лісове господарство продовжує радувати своїх відвідувачів і віднедавна поблизу с. Коробівка на Google Maps з’явилась екологічна стежка. Про це повідомляє інтернет-видання Zolotonosha.ck.ua

Минулого року лісівники Черкащини відкрили 10 еколого-просвітницьких стежок у рамках втілення проєкту співпраці з громадами, лісового просвітництва серед молоді та для забезпечення актуальних потреб населення – лісового, екологічного, природничого туризму. Місця для облаштування еколого-пізнавальних стежок лісівники обирали невипадково – вони пролягають відвідуваними та улюбленими місцями лісових туристів, або ж охоплюють чудові краєвиди, цікаві лісові насадження, історичні місця, що знаходяться у лісництвах.

Протяжність маршрутів є найбільш оптимальною – в середньому 2 кілометри. Вони є низької складності, тож навіть наймолодші відвідувачі лісу долають таку відстань із легкістю. Проте пройтися екомаршрутами можуть усі, хто виявить бажання, навіть без супроводження екскурсовода чи лісівника, адже на кожній зупинці є інформаційний стенд або аншлаг з детальним описом.

Не стало виключенням і Золотоніське лісове господарство.  На інтерактивній карті поціновувачі екоекскурсій можуть зайти екологічну стежку в районі Вільхівського лісництва. Її протяжність – 2 кілометри. Серед зупинок – місце переходу диких звірів, різновіковий ліс, унікальне дерево сосни типу “Вовк”, молодий ліс, створений учнями шкільного лісництва, змішане сосново-дубове насадження лівобережного лісостепу, а також рекреаційна зона для відпочинку.

На жаль,  досить часто лісівникам за їхню працю відплачують невдячністю – ламають дерев’яні споруди, смітять тощо. Тому працівники Золотоніського лісгоспу закликають шанувати чужу працю і поважати себе та інших.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).