Минулої суботи до Золотоноші з робочим візитом прибув керівник військово-цивільної адміністрації Авдіївки, що на Донеччині. Полковник Павло Малихін завітав до нас невипадково, адже наші міста давно налагоджують партнерські відносини. До того ж, і Черкащина, і сама Золотоноша активно допомагають в різних сферах прифронтовому населеному пункту далеко не першій рік.

Візит доволі вдало збігся із перебуванням авдіївських дітей на базі санаторної школи-інтернат. Як відомо, співпраця двох міст розпочалася ще в 2016 році, коли Золотоноша вперше прийняла на відпочинок дітей із Донбасу. Мета зрозуміла: психологічна адаптація хлопців та дівчат, що пережили жахи війни, оздоровлення, знайомство з Черкащиною. Цю кампанію вже традиційно продовжили і минулого тижня. Протягом двох тижнів на 25 юних гостей очікують чимало екскурсій, знайомство з містом, а також поїздки до культурних та історичних пам’яток. Зокрема, заплановані візити до черкаського зоопарку, парку розваг на СТОВ “Маяк”, музеїв у Переяслав-Хмельницькому, а також на базу відпочинку в Кединій Горі. Доволі насиченою буде і  програма дозвілля відпочинкового характеру: виховні заходи на базі Будинку дитячої та юнацької творчості, спортивні свята та волейбольний турнір.

Окрім місцевих посадовців на чолі з міським головою Віталієм Войцехівським, до зустрічі долучився й голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Саме за його ініціативи область доволі активно допомагає всі роки війни як збройним силам, так і мирним містам, що опинились у скрутному становищі. Одна з останніх подій – партія декоративних зелених насаджень, котрі були використані для відновлення благоустрою Авдіївки.

Розпочали екскурсію містом передусім із ознайомлення умовами проживання дітей на базі санаторної школи.

Продемонстрував кімнати для проживання, роботу їдальні, а також розповів про роботу педагогічного колективу, котрий опікується гостями, директор закладу Валерій Чамата. Вдалося поспілкуватися і з дітьми. Вони дуже задоволені і атмосферою перебування, і, особливо, харчуванням. Його матеріальну складову забезпечують місцеві небайдужі підприємці, а фізичну – колектив шкільної їдальні.

Графік у самих дітей насичений, проте приємний. Того дня усіх гуртом відвезли на Дніпро, де окрім самої річки, на них очікувала ще юшка та каша. Дехто, до речі, таку водну артерію бачив вперше в житті. В цілому ж головне враження усіх – напрочуд чисте повітря і дуже приємні краєвиди довкола.

Власне, подяка за турботу про цих дітей і була основним лейтмотивом спілкування Малихіна. Слова і його, і Юрія Ткаченка збіглися передусім в тому, що виховання дітей Донбасу, рука допомоги – це ледь не головна задача усіх цивільних українців, якщо ми хочемо бачити майбутнє для цієї держави. Підтвердив цю тезу наочно і директор навчального закладу, продемонструвавши теплі листи від малюків, що відвідували санаторну школу в минулі роки.

Наступна зупинка – робота новенької комунальної вантажівки УЯР-01. Того дня автомобіль для механізованого ремонту доріг працював саме в районі центральної площі. Тому делегація тут зупинилась детально.

Про деталі співпраці з державним “Укргазбанком”, технічні особливості машини та специфіку навчання персоналу присутнім розповідали заступник міського голови Олег Масло та директор КП “Міський Водоканал” Сергій Кузнєцов.

Гість із Авдіївки, будучи вже знайомий із продукцією вітчизняного “Будшляхмаш”, УЯР в роботі побачив вперше і відзначив передусім колосальну економію людських ресурсів. Для локального ремонту дорожнього покриття необхідні всього двоє працівників – оператор та водій. Вони виконують свої функції замість численних бригад для ямкового ремонту, котрі залучались раніше.

З освітою та соціальною сферою знайомили Павла Малихіна профільний заступник міського голови Світлана Суддя, начальник відділу освіти Ольга Строкань, а також тренер кіокушин-карате, волонтер, котрий активно втілює співпрацю між містами, Олексій Дробязко. Останній опікується сучасним залом єдиноборств, котрий функціонує на базі дитячо-юнацької спортивної школи. Відкритий був у 2016 році і став тоді яскравим прикладом плідної співпраці місцевої влади, підприємців та просто небайдужих жителів.

Доволі глибоку екскурсію навчальним закладом провела директор гімназії Любов Денисюк. Охопила вона не лише технічні та декоративні новації в навчальному закладі, але й цілком нові для України методи навчання та виховання. Задля цього детально познайомила із роботою початкових класів, що беруть участь в експериментальній програмі “Нова українська школа”.

Свої родзинки продемонструвала і очільниця Центру соцдопомоги Людмила Неліна. Передусім мова йде про студію гончарного мистецтва “Мальви”, а також соціальне таксі. Обидві ініціативи працюють завдяки співпраці міста й області з Фондом родини Нечитайло. Віднедавна інклюзивні діти тут мають нагоду опанувати гончарну справу, що не лише забезпечує дозвілля, а й розвиває фантазію, творчість, моторику рук та ніг.

Завершив свій візит Павло Малихін спілкуванням із авдіївськими дітьми на комунальній базі відпочинку, колектив якої забезпечив того дня відпочинок для дітей зі Сходу. Завітав не з порожніми руками, привізши їм чимало фруктів.

– Саме від нас, від уваги, виховання та любові залежить доля дітей. Ті, хто виросли в добрі, оточені милосердям та любов’ю, здатні змінити життя всіх нас на краще! Особливо увагу, звісно ж, варто звернути на дітей Донбасу, в чий дитячий світ увірвалася війна. Один з головних наших обов’язків – постійно дбати саме про них. Вони інші – серйозні, дорослі очі. Колись вони виростуть. Якими вони виростуть – питання до нас, – пояснив одну з цілей візиту Малихін.

Золотонісцям та голові ОДА керівник Авдіївки подякував за те, що постійно зігрівають теплом дитячі серця, а також за суттєве об’єднання своїх зусиль навколо майбутнього дітей Донбасу. На думку всіх присутніх цього дня, ці діти виростуть достойними людьми і стануть гордістю України.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).