25 січня творча спільнота золотоніського краю зібралася для вручення першої премії імені відомого поета Івана Дробного. У січні цього року нашому земляку виповнилося б 90 років. З різних куточків Черкащини до Золотоноші з’їхалися цінителі його великого таланту. Пише Золотоноша. Сіті.

Завдяки тандему Івана Дробного з місцевим краєзнавцем Віталієм Побиванцем на фасаді готелю у Золотоноші з’явилася пам’ятна дошка, що свідчить про народження величної пісні «Степом, степом…». Ця локація була першою на маршруті золотоніських гостей. Далі він проліг до оселі Дробного, куди збігалися стежки культурної еліти нашого краю.

В архівах Івана Семеновича зберігаються листи від Миколи Негоди, в одному з яких вітаючись він звертається: «Кланяюся тобі і твоїй хаті на Козацькій». Вклонилися і ми тій оселі, де теж у майбутньому з’явиться меморіальна дошка. Кожен з пасажирів мікроавтобуса, хто не раз бував тут в гостях, визнавали: хата − хлібосольна, гостинна, її стіни чули багато цікавих розмов. Іван Семенович і його дружина Олена Федорівна прожили разом 62 роки. Їхні стосунки були взірцем подружнього життя. Дружина завжди була в курсі усіх подій, розмов і зустрічей. Поруч з Іваном Семеновичем вона залишилася і назавжди. Їхні могили на центральному кладовищі у Золотоноші – поряд. За ними – лише простір, де гуляє воля і витає смілива думка, де є простір безсмертній душі…

Школа на Зозулівці. Одна з найстаріших не тільки на Черкащині, а й в Україні. У 2021-му їй виповниться 260 років. Своє літочислення вона веде з 1761-го, коли при Благовіщенському монастирі існувала невеличка школа. Тут 3 десятиліття вчителював Іван Дробний. На фасаді школи №6 йому встановлена пам’ятна дошка. У спогадах колеги Надії Максименко він залишився світлою і доброю людиною. Свої творчі доробки виносив на суд колег, які ніяк не могли второпати, коли ж народжуються ці рядки. Іван Дробний і нині живе у школі, де йому присвячено багато стендів, де створюється музей великого земляка.

У Золотоніському міському Будинку культури відбулося власне вручення премій та відзначення лауреатів Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу, участь у якому взяли понад 20 талановитих авторів у трьох номінаціях: проза, поезія, музичне мистецтво.

Щойно прохиливши двері храму культури, щирим поглядом гостей зустрів сам Іван Дробний. Примруживши очі, він проникливо дивився з картини майстра Віктора Бобровського. Портрет став головним акцентом у виставці книг відомого земляка.

Нагороди переможцям та лауреатам вручали Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський, голова конкурсної комісії та його заступник з гуманітарного напрямку Мар’яна Ніщенко, голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України Володимир Поліщук.

Грошову премію у розмірі 10 тисяч гривень отримали:

– у номінації «Музичне мистецтво» – самодіяльний композитор, заступник директора Кам`янського державного історико-культурного заповідника, місто Кам`янка Черкаської області Таміла Чупак за музику до віршів «Вишнева гілка» та «Дві свічки дитинста»;

– у номінації «Поезія» – поетеса, журналіст, член Національної спілки письменників України, місто Буча Київської області Юлія Бережко-Камінська за збірку поезій «Пошепки і вголос»;

– у номінації проза – лауреат премії ім. М. Масла Володимир Побиванець із Золотоноші за книгу «Веселка над явором».

Багато теплих слів та яскравих спогадів про Івана Дробного пролунало зі сцени. Чудовим доповненням став презентований документальний фільм про нього. З музичним оформленням церемонії вручення премій та нагород блискуче справилися артисти міського Будинку культури.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).