Сьогодні забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа залишається пріоритетним напрямом діяльності влади, в Україні на законодавчому рівні закріплено обов’язок держави піклуватися про захист житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.
Нагадаємо, що з літа 2019 року у Золотоніській міській раді почали працювати з державною програмою щодо виділення компенсації на придбання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Тоді ж на засіданні обласної комісії з розподілу коштів субвенції державного бюджету для Золотоноші, а саме для виплати грошової компенсації, виділили 1 085 403 гривні трьом жителям відповідно до черги, що існує: Світлані Паколь і Катерині Ліснічук, позбавленим батьківського піклування, та Артему Романенку – сироті. Кожен з них отримав по 361 801 гривні.
Артем Романенко став третім щасливчиком, який отримав державне житло у Золотоноші. Двокімнатна квартира тепер є його власністю. Такий неоціненний подарунок хлопцю «вручили» напередодні його 24-річчя. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.
Нелегка доля випала Артему. З чотирирічного віку хлопець виховувався у дитячому будинку сімейного типу у Катеринополі. Хоча й народився у Золотоноші. Дотепер він спілкується з прийомними батьками.
Як повідомила начальник Золотоніського міського управління праці та соціального захисту населення Тетяна Лукомська вже наступного року змінено порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування. До цього кошти розподілялися пропорційно по населених пунктах, в залежності від кількості дітей, які перебувають на обліку. Тобто, розподіл відбувався у відсотковому співвідношенні. У 2021 році усіх дітей зведуть в один реєстр Черкаської області, в залежності від дати поставлення на чергу.

– Сума буде поділена між першими, до прикладу, десятьма дітьми. Це теоретично, так би мовити. Але за умови, що громади будуть готові співфінансувати придбання цього житла не менше, ніж 20 відсотків. Тобто, черга буде більш мобільною. Якщо хтось не захоче чи не зможе вкласти свою долю, а ми будемо готові це зробити, то зможемо більше придбати житла для золотоніських дітей. Такий порядок прописано у постанові КМУ №515. Тож, поки чекаємо, щоб дізнатися, яке місце в обласній черзі матимуть наші діти, – пояснює Тетяна Лукомська.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).