3 листопада з 6:00 у Черкаській області застосовано графіки погодинних відключень (ГПВ). З графіками можна ознайомитися за посиланням. Такі дії допоможуть профільним службам якнайшвидше ліквідувати наслідки обстрілів. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.

За інформацією очільника «Золотоніських енергетичних мереж» ПАТ «Черкасиобленерго» Олександра Середи, узгоджені графіки, за якими мали би відбуватися планові відключення з метою заощадження електроенергії, не дали бажаного результату через низку нюансів, які виникли у процесі. Зокрема через те, що деякі вулиці довелося виводити з цих графіків, оскільки від них живляться важливі підприємства, яким необхідно продовжувати регулярну роботу для посилення обороноздатності держави.

Тому поточні графіки – це радше приблизний орієнтир для мешканців, що тоді-то тоді-то, теоретично, можуть вимкнути світло. Але це не означає, що щодня і у кожен із зазначених у графіках періодів це ставатиметься. Для забезпечення максимального комфорту мешканців у створених окупантами умовах, енергетики, як і зазначалося раніше, намагаються вимикати різних абонентів. На тлі цього власне виникла парадоксальна ситуація, коли громадяни жаліються на те, що їх не вимкнули, хоча мали.

Якщо спробувати зрозуміти невдоволення, коли світло зникає, ще якось можна (попри те, що триває повномасштабна війна і на Золотоніщині далеко не найгірші умови життя, що власне повинен усвідомлювати – а відповідно і ставитися з розумінням та підтримкою – кожен свідомий громадянин), то збагнути думки тих, кого у той чи інший вечір оминуло від’єднання від мережі – стає складно… І так не так, і отак не годиться.

Ситуація дійсно абсурдна, тож Олександр Середа закликав співвітчизників просто орієнтуватися на графіки і бути готовими, що у зазначені години може зникнути електрика, а не розуміти все аж так буквально.

Не вимкнули – треба радіти в моменті й продовжувати займатися важливими справами, а не здіймати щодо цього безпідставний галас.

А загалом – усе залежить від поточної ситуації в Україні, тож те, про що ще впевнено говорять зранку, не завжди лишається актуальним до вечора. Якщо повномасштабне вторгнення не принесло такого розуміння людям – тоді справи наші кепські…

Поки що – ситуація лишається контрольованою. Заощаджуйте електроенергію усіма можливими способами, а також – потурбуйтеся за збереження свого майна, на штиб холодильників, комп’ютерів та інших приладів; регулярні відключення можуть призвести до поломок такої техніки, тож найкраще – вимикати все з розеток, а тоді просто повертати все на місце. Це банально вигідно у співвідношенні витрачений час до результату, аніж тоді чухати потилицю і шукати кошти на ремонт чи придбання нового вартісного реманенту.

Ті споживачі, які не підпадають під дію графіків погодинних відключень (ГПВ), мусять максимально зменшити використання електроприладів.

Зверніть увагу на роботу енергоємних приладів, мінімізуйте їх використання у години пік: з 7:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. Не вмикайте одночасно кілька потужних електроприладів і за можливості перенесіть користування пральними машинами, бойлерами та обігрівачами на ніч, коли рівень споживання в енергосистемі найнижчий.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).