Минулого тижня мешканці вулиць Думитрашка, Піддубного, Київська, Коробкова, Корольова та частини Пушкіна і 23 Вересня зібралися на зустріч з керівництвом міста.

Серед актуальних проблем, що піднімали містяни: нарахування субсидій, стан доріг, вивезення сміття, реформа медицини, освітлення.

Начальник управління праці та соцзахисту населення Тетяна Лукомська закликала людей не економити виділені для опалення кубометри газу, не сидіти у холодних будинках. Таке нераціональне використання за рахунок власного здоров’я зумовлює законодавців зменшувати норму газу для обігріву 1 квадратного метра житла. Якщо ще кілька років тому у розрахунки включали 11 м3 газу на 1 м2, у минулому сезоні – 5,5, то на цей опалювальний період передбачено 4,5 м3. Як зауважила доповідачка, наразі спеціалісти управління лише приймають документи, але субсидій не нараховують, бо немає програмного забезпечення. Вона наголосила, що довідку про склад сім’ї обов’язково треба поновити, незважаючи на те, сталися зміни у її складі протягом півроку чи ні. Щоби не нервувати у чергах, які зазвичай виникають у першій половині дня, слід планувати свій візит до управління після 14-ої години. Мамі дитини-інваліда Наталі Барчан, котра отримує 28 гривень по догляду за лежачою 23-річною дівчиною, для нарахування субсидії згідно із законодавством береться сума 3-х прожиткових мінімумів. Жінка ладна влаштуватися на роботу, але ж покинути дитину без догляду не можна й на годину. Доповідач порадила їй звернутися до управління, і її справа розглядатиметься на комісії.

Проблема благоустрою не дає спокою

– За вивезення сміття я платила 12 гривень, тепер – 22 грн, бо мене сфотографували і я тепер знаю, що палити не можна, – розповіла ГаннаБабко. – Але ж на вулиці палять інші і мішками носять в посадки непотріб. От хай голова кварталу скаже: скільки домоволодінь є на вулиці і скільки з них уклали договір

Однак це питання лишилося риторичним, голова кварткому Любов Артеменко навіть не збиралася відповідати на нього.

Турбувало людей і те, що сміттєвози не забирають в’язочок із стебел квітів та дрібних городніх рослин. Олег Масло та Олександр Флоренкозапропонували при повторенні випадків телефонувати на «гарячу лінію» міського голови: 5-50-13 або 5-21-72. Щоби викорінити звичку тягти своє сміття у посадку, треба діяти спільно: повідомляти номер авто у міську раду чи особу порушника голові кварталу та депутату. Думку посадовців підтримав і Володимир Короленко, який розповів про перші кроки, зроблені у цьому напрямку. За ініціативою мешканця вул. Київська Віктора Ярошенка за кошти міської ради були встановлені 2 ліхтарі, які освітлюють околицю мікрорайону. До того ж, цей активіст особисто слідкує за порядком і регулярно інформує про спроби незаконного вивантаження відходів.

Прикро було зіткнутися з необізнаністю мешканців 8-го кварталу щодо замовлення великогабаритних контейнерів. Відчувалося, що люди ні газет не читають, ні інформацію від квартальної не отримують. Хоча цією послугою за пільговою ціною 192 гривні золотонісці користуються вже третій місяць. Дехто запропонував розробити калькуляцію і для роботи подрібнювача гілля, щоби дарма не перевозити його, а використовувати щепу для опалення.

Медична реформа

Про реформування медицини та роботу амбулаторії №2, що обслуговує мешканців цього мікрорайону, розповіла Віра Антонова. За її словами, у цьому закладі на вул. Благовіщенська, 85 працюють сімейні лікарі – Наталія Федосєєва та Олена Казак та педіатри – Ольга Суворова і Олена Луганська, акушерка. Після капітального ремонту лікувальної установи тут відкрито лабораторію, фізіотерапевтичний кабінет, денний стаціонар на 4 ліжка. Директор комунального підприємства ознайомила з програмою «Доступні ліки» та назвала аптеки, де їх можна придбати: «Авіцена», «Ваше здоров’я», «Бажаємо здоров’я», «Е-аптека». Вона запросила присутніх, які зволікають з укладенням декларацій із сімейними лікарями на отримання медичних послуг, пришвидшити цей процес.

Жителі кварталу навели приклади відмови спеціалістів КП «Міськводоканал» у наданні послуги авто-асенізатора. Тож людям доводиться переплачувати приватникам.

Олег Масло пообіцяв, що від вул. Зозулівська до містка через річку Золотоношка буде вистелена гравієва доріжка. Він порадив подати звернення від голови кварталу про потребу у ввімкненні вуличних ліхтарів на Благовіщенській у вранішній час.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).