У постсвятковий вівторок відбулася робоча нарада керівників медичної галузі та їх заступників під очільництвом заступниці з гуманітарного напрямку Мар’яни Ніщенко та за участі першого заступника міського голови Олега Масла. Про це пише газета “Златокрай”

Профільна заступниця подякувала медикам за участь у загальноміських урочистостях з нагоди 25 річниці прийняття Конституції України. Особливі слова вдячності пролунали на адресу директора КП «Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Лариси Насальської та її заступника Олександра Прокопчука, котрі забезпечили чергування медичних сестер під час святкувань протягом дня.

Далі розглянули нагальні виробничі питання.

За словами в. о. головного лікаря КНП «Золотоніська багатопрофільна лікарня» Владислава Гаркавого, у червні медпрацівникам, котрі протягом квітня працювали у складі ковідних бригад виплачено 120% надбавок до заробітної плати, які повинні були надійти від Національної служби здоров’я. За травень медики отримали доплати у повному обсязі. За червень стовідсотково виплачена заробітна плата.

У липні доплат із НСЗУ за ковід-пакетами у Золотоноші не очікують. Натомість повинні надійти кошти за 2 нові зареєстровані пакети – пологова допомога у стаціонарному відділенні та супровід вагітних в амбулаторних умовах. Є сподівання, що у липні до діючих пакетів у багатопрофільній лікарні додасться ще й інсультний.

Наразі керівництво закладу закумулювало усі зусилля для впровадження паліативного пакету. Паліативна стаціонарна допомога надаватиметься на базі гінекологічного відділення. Також працюватиме мобільна бригада, у складі якої 4 медичні сестри. Вони наразі готуються пройти спеціальну курсову перепідготовку.

Щодо електронного ведення історій хвороб пацієнтів, то, як повідомив заступник головного лікаря Віталій Кукса, є позитивні зрушення цього процесу серед хірургів та урологів. До стовідсоткової межі наближаються і травматологи, але у них ще є чимало недопрацювань у цьому напрямку.

  • У четвер, 24 червня, відбулася загальна нарада лікарів, де йшлося про впровадження електронних листків непрацездатності, – повідомив Віталій Миколайович. – На першому занятті був проведений відеовебінар із заповнення віртуальних документів. За тиждень – друге заняття. До вересня ми повинні бути теоретично підкованими, щоби звести до мінімуму неясності щодо нововведення.

Мар’яна Ніщенко вкотре повернулася до проблеми наявності черг пацієнтів в амбулаторіях та у поліклінічному відділенні. Однією з причин є повільне функціонування електронної системи, що стримує роботу спеціалістів. Лікар не може приймати наступного пацієнта доки не завершить електронне оформлення попереднього відвідувача.

Депутати міської ради на останньому засіданні дали дозвіл на відкриття комунальної аптеки.

  • Наразі перед нами завдання – знайти ліцензованого провізора, – акцентувала заступниця. – Варто вже нині розпочинати кадрову роботу. Бо усі ліцензії ми маємо право брати лише маючи конкретну особу-директора. До того ж, протягом цього часу необхідно віднайти кошти для закупівлі комп’ютерної техніки для аптеки та медикаментів.

Щеплення.

Як повідомила Лариса Насальська, уже вакциновано 380 осіб. До 9 ранку 29 червня щеплення-ревакцинацію пройшли ще 36 золотонісців. Мобільна бригада про вакцинує ще 60 осіб.

  • В наявності є вакцини AstraZeneca, Pfizer, CoronaVac, – сказала Лариса Олександрівна. – AstraZeneca – 10-дозова, тому медсестри попередньо намагаються організувати достатню кількість бажаючих провакцинуватися, працюють в телефонному режимі. Протягом 28 червня щеплено 37 містян. За тиждень проводимо 900 щеплень. Ні паспортів, ні довідок про повну вакцинацію ми не видаємо, доки не введемо в електронну базу інформацію про отримання другої дози вакцини пацієнтом.

Як пояснила директорка, тільки після цієї процедури кожен сімейний лікар матиме можливість на основі даних єдиної електронної бази видати такий паперовий документ з підписом заступника Олександра Прокопчука.

Амбулаторія сімейної медицини №2, що на Благовіщенській, уже впровадила медичну інформаційну систему «Доктор Елекс», що значно спрощує роботу персоналу, керівництва, реєстратури, закладу. На черзі апробація системи на базі амбулаторій №1(вул. Шевченка) та №3 (вул. Баха).

В інфекційному відділенні Золотоніської лікарні незабаром з’явиться автоматичний вмикач резерву, що використовується для забезпечення безперервного енергопостачання. Наступний етап – придбання ідентичного для хірургічного відділення.

Пропозицію Олександра Прокопчука про тимчасове припинення роботи денних стаціонарів на базі амбулаторій №2 і №3 обидва заступники не сприйняли. Основна причина – відпускна кампанія медиків і зайнятість працівників на пункті вакцинації. Як варіант, збереження діяльності денного стаціонару в амбулаторії №3 із залученням соціального таксі для обслуговуванням пацієнтів 1-ої і 2-ої амбулаторій. Але остаточне рішення буде прийняте після вивчення цифр, які підтверджують кількість осіб, котрим медики надають такі послуги.

Лариса Насальська розповіла про непорозуміння із так званими активістами, які активізувалися на пункті вакцинації. Чоловіки перешкоджають процесу, знімаючи діяльність медиків на мобільні телефони. Востаннє такі факти спостерігалися в суботу, 26 червня. Директорка комунального центру попросила з розумінням відноситися до напруженої роботи медичних працівників, враховуючи значне навантаження.

Алла КАПЛЯ

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).