До когорти цьогорічних фіналістів інтелектуального марафону Малої академії наук України потрапило троє молодих науковців Золотоніщини: випускник Золотоніської гімназії ім. С. Д. Скляренка Максим Пузєєв та учні Ковтунівського навчально-виховного комплексу – 10-класниця Наталія Скорик та 11-класник Сергій Власенко. Пише Золотоноша.сіті З поміж інших 37 молодих науковців-дослідників Черкащини вони брали участь у завершальному ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Наймасштабніший інтелектуальний конкурс України проходив 3-8 листопада.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА, вперше за всю свою історію фінал конкурсу-захисту відбувся онлайн. Через пандемію COVID–19 конкурсанти мали можливість проявити свої здібності в нових умовах і за новими стандартами міжнародного зразка. Онлайн-версія змагання надала захопливі можливості не тільки почути спікерів світового масштабу, а ще й поставити їм свої питання. Пряме включення з радником Генерального директора ЮНЕСКО Жаном-Полем Жусто Нґоме Абьяґою, а також із дипломатами українського посольства у США, які вийшли на зв’язок з Вашингтону, телемости з Мексикою та Америкою з очільником MILSET і Національної мережі науки та технологій Мексики – RED – Роберто Ідальго і провідним науковцем і керівником проєктів NASA Хорхе Сотомайором для фіналістів стали чи не найбільшим враженням за все змагання.

Понад 500 нагород було вручено конкурсантам. 15 проєктів юних черкащан відзначені дипломами переможців та спеціальними нагородами від міжнародних партнерів Малої академії наук України.

Випускник Золотоніської гімназії, а нині – студент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Максим Пузєєв виборов третє місце у секції експериментальної фізики. Науковими керівниками проєкту були його батьки – Ірина та Олександр Пузєєви, вчителі Золотоніської зош №6.

Ще навчаючись у рідній гімназії, Максим займався робототехнікою LEGO. Тож тема дослідження, як каже він сам, з’явилася завдяки досвіду роботи у гімназійній команді «Zolowizards», яка представляла навчальний заклад на всеукраїнських та міжнародних змаганнях First Lego Leage. Максим був капітаном команди, яка демонструвала власні проєкти в галузі робототехніки та комп’ютерної інженерії навіть у Данії та Естонії. Досвід змагань та спілкування з представниками міжнародних делегацій став поштовхом до генерації ідеї інтегрувати можливості ЛЕГО-інженерії та вивчення фізики.

Як розповідає молодий науковець, спільно з батьками-вчителями у ході проведеного дослідження сконструювали моделі для демонстрації явища інерції, вимірювання середньої швидкості руху тіла, визначення прискорення вільного падіння, дослідження руху тіла по похилій площині та визначення коефіцієнту тертя. Максим пояснює, що під час роботи мали обмеження в деталях та комплектуючих, тож частину уже робочих моделей довелося розбирати, щоб сконструювати нові. Тема проєкту мала назву «Використання Lego Educatoin для проведення експериментів з фізики». Застосовуючи елементи LEGO, юний дослідник створив моделі для уроків фізики, щоб показувати досліди або проводити лабораторні роботи. Підтримала Максима у його наукових починаннях і гімназія, яка надала обладнання. Спільні зусилля, знання і старання відобразилися у престижній нагороді.

Учениця Ковтунівського НВК Наталія Скорик стала переможницею у секції астрономії та астрофізики. І це неабияка заслуга її наукового керівника – вчителя фізики Ольги Малої. Ольга Гаврилівна підготувала ще одного призера – Сергія Власенка, якому присуджено друге місце у секції аерофізики та космічних досліджень. Додамо, що Ольга Мала – заслужений вчитель України. Це почесне звання їй присвоєно два роки тому.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).