Що таке гендерна рівність, чи існує вона в Україні, у чому найчастіше дискримінують українок, про це та інше говорили з безробітніми, які перебувають на обліку у Золотоніській міськрайонній філії Черкаського обласного центру зайнятості, під час тренінгу «Роль жінки в суспільстві. Гендерна рівність в трудовому законодавстві» 5 березня 2019 року.

Захід для шукачів роботи проводили начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Жалобна та психолог, голова громадської організації «Жіночий простір» Ольга Котюн спільно з профконсультантом Золотоніської міськрайонної філії Черкаського обласного центру зайнятості Журавльовою Надією.

В ході тренінгу правник центру правової допомоги наголосила, що рівні права є однією з ознак правової держави. Гендерна рівність передбачає суспільство, в якому і жінки, і чоловіки володіють рівними можливостями, правами та обов’язками в усіх сферах життя. На законодавчому рівні гендерну дискримінацію заборонено Конституцією та Законом “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”.

Проте, на практиці в Україні досі зберігається доволі консервативне та стереотипне сприйняття жінок та чоловіків, їхніх можливостей та ролей, які не дозволяють повною мірою реалізувати ту гендерну рівність, яка прописана у всіх згаданих документах.

Нерівність, як правило, виявляється у наданні роботодавцями переваги чоловікам у разі прийняття на роботу; збереженні робочого місця при скороченні штатів; нерівній заробітній платі. Хоча протягом останніх років ситуація потроху покращується. Для підтвердження цього були наведені найцікавіші факти гендерної рівності в Україні у цифрах.

Присутні на заході мали можливість не тільки поспілкуватись на тему гендерної рівності, але й торкнулись болючої теми домашнього насильства та насильства проти жінок.

Практикуючий психолог Ольга Котюн розкрила види насильства, розповіла як протидіяти жорстокій поведінці та дала корисні поради, як гасити конфлікти та давати вихід негативним емоціям.

Захід проходив жваво, активно в доброзичливій атмосфері. Відвідувачі семінару мали нагоду отримати компетентні відповіді на численні запитання та загалом зробили висновки, що свобода від гендерних стереотипів дає можливість отримати душевне та фізичне здоров’я та здатність жити повним життям.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).