5 квітня, як ми й анонсували напередодні, у приміщенні Золотоніської районної ради відбулася зустріч, на якій обговорювалася проблема районної первинної медицини, у котрій вже тривалий час активно задіяні лікарі Новодмитрівської, Піщанської і Вознесенської територіальних громад. Тож, політика, географія, чи все ж для людей? Пише Золотоноша.Сіті.

Нагадаємо, що після рішення трьох вищезгаданих громад приєднати свою сімейну медицину до Золотоніського Центру первинної медико-санітарної допомоги, лікарі, які надають послуги мешканцям цих сіл, подали заяви на звільнення, аби згодом влаштуватися у міську первинку. Їхні заяви не задовольнили. Окрім того, заступник голови Гельмязівської ОТГ здійснив вояж селами Вознесенської, Піщанської і Новодмитрівської громад, щоб вручити молодшому медичному персоналу попередження про можливі зміни істотних умов праці через 2 місяці.

− Ми не проти того, що сімейні лікарі написали заяви, − стверджував голова Гельмязівської ОТГ Іван Тітаренко. – Проте за відсутності лікарів, котрі приносять у громаду гроші, за рахунок яких утримується медицина, ми не спроможні забезпечити молодшу ланку заробітною платнею. Наразі замість Лариси Насальської нашу медицину очолить нова людина. Але ми не знаємо, до чого це призведе – можливо, за два місяці все стабілізується, а можливо – ні. Тож наш обов’язок попередити працівників, наголошую, про можливе звільнення.

У голів інших ОТГ, присутніх на зібранні, щодо цього є інше бачення, стале та згуртоване. На їхню думку, керівництво Гельмязівської громади просто не бажає відпускати лікарів, позаяк вважає це питання винятково політичним, а також таким, що ставить під сумнів стійкість їхньої тамтешньої економічної ситуації.

− Я не до кінця розумію Івана Миколайовича стосовно фінансових питань, − висловився Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський. – Навпаки, коли про це заходить мова, то слід завважити, що лише ми втратимо. Адже щонайменше перший місяць після переходу лікарів до нашої первинки матимемо мінусовий показник, доки люди перепідпишуть декларації і тому подібне. Так, з фінансового боку це дійсно невигідно, однак не вам, а нам. Втім Золотоноша, як районний центр і, перш за все, ми, представники міської влади, керуючись інтересами людей, готові йти на таке і ба більше – йдемо.

За словами голови Золотоніської районної ради Бориса Євмини, йому цілком зрозуміла ситуація, і наразі стоїть питання лише в тому, щоб вирішити все це «полюбовно» та юридично вірно. Цю тезу підтримав юрист, який, з його слів, представляв інтереси Гельмязівської ОТГ і наполягав на слові закону, завзято відстоюючи позицію громади, яку захищав:

− Лікарі, які написали заяви на звільнення, оголосили, що готові відмовитися від відпускних та інших виплат, аби ми їх просто відпустили. Однак юридично ми не можемо цього дозволити, позаяк передбачена відповідальність за таке порушення чинного законодавства. А фінансів на подібні виплати Гельмязівська ОТГ наразі не має.

Лариса Насальська все так само, як і раніше, не надто переймаючись певними образами у свій бік, продовжила наполягати на своїй попередній думці: на Золотоніщині первинка має бути єдиною і крапка. Від імені трьох голів вищезгаданих громад на її підтримку виступив керівник Вознесенської − Олександр Титаренко, який нагадав, чому саме депутати ухвалили рішення про об’єднання медицини:

− Нашим людям географічно значно простіше скористатися медичними послугами у Золотоноші, зважаючи на те, що тут також присутня і вторинна медицина. Ми дослухалися точно не до своїх якихось амбіцій чи примарного зиску, а винятково до людей.

Віталій Войцехівський закликав керівництво Гельмязівської ОТГ нарешті віднайти здоровий глузд і дійти згоди, котра має бути на користь тільки одного – комфорту населення. Щоб люди, окрім гідного та зручного лікування, не отримали зайвих перешкод на шляху до нього, зважаючи на складну епідеміологічну ситуацію в країні, котру подібні чвари тільки поглиблюють.

Борис Євмина підтримав міського голову і запропонував припинити обговорення, на якому всім охочим надали достатньо часу для висловлювання думок, і спробувати вирішити все тут і зараз.

Врешті зійшлися на тому, що нинішній очільник Гельмязівської первинки та Лариса Насальська, яка нещодавно звільнилася з цієї посади, мають провести професійну бесіду, аби передати-прийняти всі справи. А нове керівництво зобов’язане докласти максимум зусиль, аби пересічні громадяни не відчули на собі ніяких змін. Питання про заяви лікарів на звільнення та попередження молодшого медичного персоналу про можливе скорочення за два місяці лишилося без однозначного, принаймні, без остаточного рішення.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).