У квітні відбулаося засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку  громади на період до 2027 року. До участі  у робочій групі залучені представники різних установ та громадських організацій Золотоніщини.

У ході роботи обговорювалися як сильні сторони громади, які можуть створити можливості для подальшого успішного її розвитку, так і питання, які потребують детальнішого вивчення та вирішення.

До участі в робочій групі були запрошені представники ініціативної групи (представники ГО «Жіночий простір» та МГО «Центр розвитку молоді»), які беруть участь у проєкті «ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог», який реалізовується Український Жіночим Фондом за сприяння Черкаської агенції регіонального розвитку.

Ініціативною групою були представлені результати спільного обговорення проблемних питань та сформований ґендерний профіль громади.  Серед потреб у сфері прав людини у нашій громаді уваги потребують наступні:

  • Низький рівень громадської відповідальності.
  • Недостатність місць для самовираження молоді та дорослих (громадські простори для дозвілля та спілкування, взаємодопомоги, волонтерські центри).
  • Низька поінформованість мешканців громади про свої права та можливості (соціальні, правові, адміністративні послуги, інформація про захист прав, трудові права)
  • Низький рівень фінансової грамотності в мешканців громади, особливо серед дітей та молоді, людей похилого віку.
  • Низький рівень доступності громадських просторів (пандуси, тротуари, вулиці), закладів послуг, адміністративних будівель, для людей з інвалідністю, батьків з дітьми на візочках.
  • Відсутність сучасних дитячих спортивних майданчиків у сільській місцевості. Місцевий парк ім. Шевченка потребує поліпшення та осучаснення, створення умов для безбар’єрного доступу.
  • Необхідність налагодження системної роботи з членами родин наркозалежної молоді, ігроманів, родин учасників АТО, які потребують психологічної допомоги.

Це неповний перелік питань, який обговорювався на зустрічі. Також були представлені і пропозиції задля розширення можливостей у громаді. Серед них, зокрема, такі:

  • підвищувати поінформованість у громаді щодо ґендерних стереотипів, які обмежують жінок у формуванні активної життєвої позиції та розвитку лідерських якостей з метою подальшого залучення до суспільних процесів. Впровадження навчальних курсів з фінансової грамотності для вразливих категорій населення, молоді, жінок.
  • Продовжувати розвиток молодіжного простору, створюючи належні умови для якісного дозвілля та неформальної освіти молоді. Сприяти розвитку участі молод, проведенню виборів до молодіжної ради та впровадження навчальних курсів для посилення потенціалу молоді (з проектного менеджменту, адвокації). Сприяти створенню молодіжних просторів у сільській місцевості, у тому числі при існуючих бібліотеках та сільських клубів для навчання, адаптації та інтеграції молодих людей/дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, задля реалізації їхнього набуття навичок самостійного життя, відповідальності, фінансової грамотності.
  • Створювати мобільні “Центри безпеки” – простори для спілкування з представниками поліції, центру безоплатної правової допомоги у місті та селах для системного періодичного консультування, роз’яснення механізмів захисту прав для вразливих груп населення.
  • Запроваджувати в громаді послуги для постраждалих від насильства (психологічна та юридична допомога). Сприяти налагодженню системи надання психологічної допомоги в громаді
  • Посилюватити представництво вразливих груп у координаційних радах для більш широкого представлення їхніх інтересів під час прийняття рішень в громаді.

З повним ґендерним профілем громади, який був підготовлений ініціативною групою, можна ознайомитися за спеціальним посиланням –

https://drive.google.com/file/d/1bObk1kRIHPzd8UGJ00cag6hbaNRVYk_U/view?usp=sharing

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).