У Золотоноші у розпал зими працівниці дільниці благоустрою опікуються квітами у теплиці. І хоча рукотворне накриття діє вже не перший рік, та умови і способи вирощування розсади удосконалюються щосезону. Пише Золотоноша.Сіті.

Нинішнього, наприклад, територію теплиці поділили на три частини, кожна з яких – окрема локація з власним температурним режимом і вологістю повітря. У першій – готується посівний матеріал, в іншій – розсада, ріст якої треба стримати, пригальмувати, у третій – квітникарки черенкують квіти для розмноження стеблами. Сезон 20-21 став особливим ще й у тому плані, що підрядна організація, яку очолює Олена Козлова, ввела в експлуатацію міні-котельню для опалення теплиці. До цього обігрів забезпечувала маленька «буржуйка», яка вимагала постійного обслуговування.

На столах у горщиках – в основному петунії. Але висаджені й квітучі пеларгонії (причому їх кілька видів), гвоздика, бегонія та інші.

У цьому сезоні черенкуванню приділена особлива увага. Як розповідає Олена Олександрівна, практика попередніх років показала, що процент вирощених вегетативним способом рослин сягає 95%, а схожість насіннєвого матеріалу – 80%.

За власні кошти товариство закупило елітні черенки голландської петунії. На економну партію товару виділили 20 тисяч гривень. Унікальність квітів цього сорту полягає в тому, що у них найкраще формується крона, вони уже адаптовані до місцевого мікроклімату, багато різних сортів, які не культивувалися на Черкащині, витривалі до хвороб.

– Покладаємо великі надії на голландські черенки, – каже Олена Олександрівна. – Вони повинні приїхати до нас з дня на день. Ми навмисне відтермінували доставку на кілька днів, щоб вибагливий товар не був у дорозі під час нинішніх морозів. До висадження в грунт плануємо знову ж таки черенкуванням його розмножити. Саме через посушливість літніх періодів нам довелося відмовитися від деяких видів квітів. Сподіваємося, що заморські квіти приживуться на золотоніських клумбах.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).