У Золотоноші у розпал зими працівниці дільниці благоустрою опікуються квітами у теплиці. І хоча рукотворне накриття діє вже не перший рік, та умови і способи вирощування розсади удосконалюються щосезону. Пише Золотоноша.Сіті.

Нинішнього, наприклад, територію теплиці поділили на три частини, кожна з яких – окрема локація з власним температурним режимом і вологістю повітря. У першій – готується посівний матеріал, в іншій – розсада, ріст якої треба стримати, пригальмувати, у третій – квітникарки черенкують квіти для розмноження стеблами. Сезон 20-21 став особливим ще й у тому плані, що підрядна організація, яку очолює Олена Козлова, ввела в експлуатацію міні-котельню для опалення теплиці. До цього обігрів забезпечувала маленька «буржуйка», яка вимагала постійного обслуговування.

На столах у горщиках – в основному петунії. Але висаджені й квітучі пеларгонії (причому їх кілька видів), гвоздика, бегонія та інші.

У цьому сезоні черенкуванню приділена особлива увага. Як розповідає Олена Олександрівна, практика попередніх років показала, що процент вирощених вегетативним способом рослин сягає 95%, а схожість насіннєвого матеріалу – 80%.

За власні кошти товариство закупило елітні черенки голландської петунії. На економну партію товару виділили 20 тисяч гривень. Унікальність квітів цього сорту полягає в тому, що у них найкраще формується крона, вони уже адаптовані до місцевого мікроклімату, багато різних сортів, які не культивувалися на Черкащині, витривалі до хвороб.

– Покладаємо великі надії на голландські черенки, – каже Олена Олександрівна. – Вони повинні приїхати до нас з дня на день. Ми навмисне відтермінували доставку на кілька днів, щоб вибагливий товар не був у дорозі під час нинішніх морозів. До висадження в грунт плануємо знову ж таки черенкуванням його розмножити. Саме через посушливість літніх періодів нам довелося відмовитися від деяких видів квітів. Сподіваємося, що заморські квіти приживуться на золотоніських клумбах.