Головне управління ДПС у Черкаській області спрямовує свою діяльність на постійну профілактичну роботу з працівниками по запобіганню вчиненню корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень.

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Черкаській області, у вересні – жовтні цього року з працівниками головного управління проведено 139 навчальних заходів та тематичні тестування.

З метою підвищення обізнаності працівників податкової служби постійно проводиться індивідуальна консультативна допомога щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства. Основні теми: фінансовий контроль, сумісництво, конфлікт інтересів, робота близьких осіб, правильність заповнення е-декларацій.

Як поінформували в управлінні податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Черкаській області за десять місяців ц.р.  платники Черкаської області заявили до відшкодування ПДВ в сумі 673,8 млн. гривень. Відшкодований податок грошовими коштами 151 платнику в загальній сумі 662,6 млн. гривень. За десять місяців 2018 року відшкодовано 145 платникам 606,2 млн. гривень.

Станом на 1 листопада п.р. кількість зареєстрованих платників податку на додану вартість у Черкаській області становить 6509. Минулорічна кількість платників ПДВ на цю дату – 6310.

Підрозділами аудиту Головного управління ДПС у Черкаській області за десять місяців ц.р. проведено 340 перевірок суб’єктів господарювання. З них 56 планових документальних перевірок, 284 – позапланових в зв’язку із ліквідацією/закриттям юридичних осіб та порушеннями  розрахунків у сфері ЗЕД. З найбільш поширених порушень, виявлених перевірками: проведення платниками нереальних операцій з придбання товарів або послуг, які не відбувалися (не надавалися) у обсягах, які вказані в первинних документах, в тому числі через неможливість їх реальної поставки, оскільки у постачальника немає ресурсів, необхідних для виробництва, зберігання і транспортування таких товарів; порушення порядку ведення бухгалтерського та податкового обліку; відсутність первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку та документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством; порушення строків розрахунків в іноземній валюті за імпортними/експортними операціями.

За результатами контрольно-перевірочної роботи Головним управлінням ДПС у Черкаській області донараховано порушникам законодавства до сплати до бюджету 480,5 млн. гривень. 

За повідомленням управління правового забезпечення Головного управління ДПС у Черкаській області за десять  місяців цього року на користь податкової служби області у судах вирішено 392 справи на суму 267,5 млн. гривень. За результатами проведеної позовної роботи до бюджетів усіх рівнів надійшло 22,4 млн.грн., в тому числі внаслідок стягнення в судовому порядку податкового боргу – 5 млн.грн. та 11,3 млн. грн. від процедури банкрутства.