Увечері 6 липня великою дружною родиною золотонісці відгуляли Купальське свято у козацькому селі Кропивна. Деталі розповідає видання Золотоноша.City.

Аби воно пройшло злагоджено, щоб комар носа не підточив, масштабну організаторську діяльність провела команда приватного підприємства «Базис плюс», міського відділу культури, староста села Олександр Кипич на чолі із заступником Золотоніського міського голови Мар’яною Ніщенко. Продумали усе до дрібниць – від розташування багаття, гойдалок, наметів, атракціонів до вкопаних для сміття бачків.

Задовго до оголошеного початку святкового дійства на зеленій поляні у центрі села господарники встановили автентичні та сучасні фотозони, підприємці розгорнули дитячі атракціони, розкинуло намет ТОВ «Гранекс-Черкаси», кашовари заходилися чаклувати над казанами. До Кропивни звідусіль з’їхалися гості: з Крупського, Богуславця, Пальміри, Вознесенського, Чорнобаю, Благодатного та Коробівки. Заїжджі, а також місцеві жителі, що сходилися з усіх вуличок та околиць, деякі прихопивши стільчики, мали змогу сфотографуватися біля воза із сіном та гарбузами, або ж вмоститися на тюках соломи, встеленими домотканими ряднинками, взявши до рук глечика. Локацією для численних селфі стала кладка з аркою, що впирається в річку, на фоні плавучого дерев’яного будиночку лебедя Гриші.
Концертне обрядове дійство розпочали хороводом дівчата у плетених з польових квітів вінках. До них доєдналися із жартами та вуличними кпинами хлопці. Органічно вплелися у програму голосисті «Кропивняночки». Щиро вітали глядачі виступи ансамблів «Лебідка», «Задніпряни», «Срібна кварта», «Золоті ворота», «BlackList». Дівчата традиційно опустили вінки на воду, хлопці підпалили Купальське вогнище.
Справжні козаки мали нагоду привселюдно продемонструвати свою силу, взявши участь у численних змаганнях, призи для яких презентував депутат обласної ради Євгеній Курбет. Чоловіки вправлялися у спритності та витривалості, дістаючи чобітки на високому гладко тесаному стовпі. Найсильнішим дісталися шампури, решітка, електрочайник, машинка для стрижки тощо. Мірялися силою і дітлахи, набиваючи м’яча ногою. Найвправнішому вдалося це зробити 98 разів. А ще чоловіки піднімали гирі, штангу та перетягували канат, доводячи, що не перевелися ще справжні дужі козаки на золотоніській землі.
Святковому настрою не завадив навіть проливний дощ. Навпаки він тільки освіжив довколишню зелень. Начебто умив і без того ідеально прибране село. Колориту святу додали люди поважного віку, які чимчикували на концерт, тримаючи хто ковдру, хто стільчика. А ще від малого до старого всі святково вбралися: «Такий празник у селі!»

Вражень у кожного море: «Гарно таки виводять дівчата, як ми в молодості!», «Так, такого пишного свята у нашій Кропивні ще не було!», «Ого, скільки люду з’їхалося!”

Запашною смачнючою кашею пригощали всіх, ледве вистачило посуду. Завсідники таких свят передбачливо прихопили розкладні столики та стільчики і задоволено смакували наваристою стравою на природі.

Гулялося всім весело і з добрим настроєм. Традиційне свято Івана Купала, організоване на сільських просторах, набуло нового забарвлення і відмінних вражень. Невдоволеним лишився тільки той, хто на нього не потрапив.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).