На останній сесії Золотоніської міської ради депутати звернулися з проханням до колег районної ради щодо передачі у власність Золотоніської ОТГ об’єктів, що розташовані на території міста: районної бібліотеки, районного спортивного комплексу «Колос» та районного Будинку культури. Цю пропозицію подали у письмовій формі, засвідчивши намір підписами. Пше Золо.Сіті.

На сесійному засіданні Золотоніської районної ради, що відбулося 18 грудня, депутатка і водночас заступник міського голови Мар’яна Ніщенко запропонувала розглянути це звернення у розділі «Різне».

– Ми згодні взяти ці об’єкти у власність за згоди голів ОТГ Золотоніщини, – озвучив намір депутатів Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський. – Ми готові заключити меморандум про те, що усі заходи усіх громад на цих об’єктах проводитимуться на безоплатній основі. Головна мета – зберегти унікальні об’єкти та зняти соціальну напругу у колективах.

Міський голова звернувся з проханням до депутатів районної ради зробити все можливе, аби з 1 січня 2021 року названі підприємства працювали у штатному режимі.

Окремо виступаючий висловив намір про взяття у власність комунального некомерційного підприємства «Золотоніська багатопрофільна лікарня». Цьому передувала зустріч з адміністрацією установи. На думку Віталія Войцехівського, передачу треба зробити оперативно, хоча це й буде додатковим навантаженням на бюджет Золотоніської громади. Утримувати 3 лікувальні заклади – Золотоніську, Чорнобаївську і Драбівську лікарні – районній раді не під силу фінансово. Тому доречно медичні установи у Чорнобаї та Драбові зробити спеціалізованими, а в Золотоноші – опорною. Кожне некомерційне підприємство може самостійно заробляти кошти за надання медичних послуг.

Свою позицію і бачення ситуації висловили багато депутатів. Зокрема, очільниця Драбівської районної лікарні Світлана Бойко розвинула думку про слушність спеціалізації установ. Як зауважив Валерій Саранча, не варто спішити з передачею, бо лікарня сама себе може фінансувати: «Якщо голова районної ради роздасть майно, то чим тоді залишиться керувати?»

Лікарню треба передавати тій громаді, на території якої вона розташована, – сказав заступник директора з лікувальної частини Золотоніської РБЛ Сергій Козлов.

– І робити це, не зволікаючи у часі. Якщо ми цього не зробимо до нового року, то не зможемо укласти новий договір з Національною службою здоров’я і ніякої допомоги не отримаємо. За 11 місяців поточного року наша лікарня заробила понад 50 мільйонів гривень. Недоотримали коштів у листопаді за пакет послуг пологового відділення, бо було лише 11 пологів.

– Яке рішення ухвалять депутати, таке ми й будемо виконувати, – виступив головний лікар КНП Сергій Примак. – Головне, щоб лікарня не зупинилася у своєму розвитку.

Голова Золотоніської районної ради Борис Євмина посилався на рядки законодавства, зайнявши нейтральну позицію.

До якого кінцевого результату прийдуть депутати, керівники району та голови ОТГ – стане відомо сьогодні, 21 грудня. Цього дня обумовлене зібрання щодо визначення подальшої долі районних об’єктів інфраструктури.

Сподіваємося, що конструктивне рішення таки знайдуть, і в 11 золотоніських няньок дитя не буде голодним.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).