Літературна зустріч із двома надзвичайними жінками, талановитими письменницями Дарою Корній та Любов’ю Долик відбулася у ЗОШ №3 у рамках Черкаського книжкового фестивалю за підтримки місцевого осередку Аграрної партії України. Зустріч проходила у дружній атмосфері, яка змусила всіх присутніх поринути у чарівну атмосферу книг для дітей та молоді та романтичних віршів.

Дара Корній ознайомила  присутніх зі своєю творчістю. Вона є авторкою багатьох романів у стилі міського фентезі: «Гонихмарник», «Тому, що ти є», «Зворотний бік світла», «Зірка для тебе», «Зворотний бік темряви», «Зозулята зими», «Щоденник мавки»,  «Крила кольору хмар» (у співавторстві із Талою Владмировою), «Петрусь-химородник», «Зворотний бік сутіні» ,«Зворотний бік світів»,«Місячне насіння» збірка оповідань,  «Чарівні істоти українського міфу Духи природи. Учасники зустрічі поцікавилися,  чому  при такому милозвучному прізвищі  Мирослава Замойська обрала псевдонім – Дара Корній?

Письменниця розповіла про походження свого псевдоніму. Одного разу її донька Дарина  читала книгу  «Сутінки», але мамі не сподобалася книга і донька  запропонувала написати щось нове та цікаве самій. Мирослава  виконала прохання доньки  і так з’явився  роман «Гонихмарник». Коли  авторка віднесла свій роман  у видавництво, то її запитали: «Як будем писати  автора?» Недовго думаючи,  Мирослава вирішила:  «Дара Корній» –  Дариною звуть доньку, а Корній – дівоче прізвище матері.

Багато цікавого Дара розповіла про роботу письменника, який не сидить  десь на хмаринці та пише книги, а важко працює, аби створити ліки для душі. Однією з вражаючих  книг є «Чарівні істоти  українського міфу Духи природи». Це така собі енцеклопедія, класифікація істот, які населяють природу за віруванням праукраїнців. Духи лісу, води, землі, повітряного простору, а також духи пір року, куди ж без них. Про кожного духа можна дізнатись його місце проживання, походження, чарівний предмет, магічні здібності, вдачу, чим задобрювати, як себе вберегти. Після кожного опису  йде  казка  та соковиті  ілюстрації  до них. Матеріали за словами письменниці, вона збирала  дев`ять місяців. Рекомендувала  читати розділи та описи духів послідовно, так як всі вони тим чи іншим чином пов’язані, пропустивши когось з них, історія буде вже не такою повною.

Коли   Корній писала  роман  «Зірка  для тебе » їй конче потрібні були вірші  і  на допомогу  прийшла її подруга, поетеса Любов Долик.

Любов Долик  читала власні вірші, поділилася історією народження своєї першої поезії. Першого вірша — «Переспіви Мавки» — Любов Долик написала навесні 1980 року, під впливом почутого на уроці літератури твору «Лісова пісня» Лесі Українки. На її думку, вірші писати та римувати багато хто вміє, але лише коли приходить справжнє натхнення, починаєш по-іншому розуміти світ та життя і тоді стаєш поетом.

Любов Долик – автор кількох поетичних збірок: «Недозволена розкіш» , «Біла квітка. Чорне коло» , «Перша заповідь трави», «…І прирікаю тобі любов» та  оповідань : «Грядочка»,«Медохронал», «День матері», «Перлинове щастя»,«Бузинове безумство», «Танцювальний гурток», «Їхати чи не їхати»,«Катруся» та інші.

Дякуюємо Дмитру Кузьмінському, організатору зустрічі, та адміністрації ЗОШ № 3 за можливість долучитися до світу Слова.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).