У січні проходив конкурс соціальних та молодіжних проєктів, організований управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА.  Цього року від нашого міста було представлено 5 проєктів від 2 громадських організацій – МГО «Центр розвитку молоді» та ГО «Жіночий простір» розроблених у співпраці з міською службою  у справах дітей, молоді та спорту.  Конкурс покликаний сприяти підтримці громадських ініціатив та розвитку молодіжного руху в регіоні.

Захищали проєкти від молоді представники молодіжної ради міста та молодіжного простору Chill Out – Олександра Середа (учениця 11 класу санаторної школи-інтернат), Артем Верчик (студент коледжу ветеринарної медицини), Татіана Нижник (учениця 11 класу ЗОШ № 3), Дарина Бартукова (учениця 11 класу ЗОШ № 6), а також Валентина Стеблина (керівник гуртка БДЮТ). Від ГО «Жіночий простір» проєкт презентувала Ольга Котюн.

20 лютого були оголошені результати конкурсу – всі міські проєкти були визнані актуальними та необхідними до реалізації та отримають фінансову підтримку від обласного управління.

Детальніше про проєкти!

Золотоніська МГО «Центр розвитку молоді»:

«Молодіжний нетворкінг «Територія успіху», автор проєкту – Олександра Середа, учениця санаторної школи-інтернат, березень-квітень

Проєкт покликаний сприяти формуванню мережі молодіжних лідерів громади на базі молодіжного простору Chill Out, де у форматі неформальної освіти, обміну досвідом між активістами молодь будуть заохочувати до громадської діяльності та розвиватимуть лідерські навички та навички проектного дизайну.

Очікувані результати.

  • Провести молодіжний нетворкінг (4 заняття) з формування активної громадянської позиції, лідерства та прєктного дизайну, буде залучено 30 осіб – учнівська та студентська молодь;
  • поширювати створені учасниками проєкту роздаткові матеріали (стікери, постери);
  • провести щонайменше 6 інформаційних занять з популяризації неформальної освіти для учнівської молоді за принципом «рівний-рівному».

«Гра «Живи здорово!», вересень-жовтень 2020.

Проєкт покликаний формуванню навиків відповідальності за збереження власного здоров’я, протидії ризикованої поведінки молоді вразливих груп шляхом залучення до соціальної адаптації учнів Золотоніського професійного ліцею через інтерактивну гру «Живи здорово!».

Очікувані результати.

  • провести майстер-класи з формування відповідальної поведінки за власне здоров’я та протидії негативним проявам та шкідливим звичкам, використовуючи ігрову методику, залучено 30 осіб;
  • поширювати створені настільні ігри серед навчальних закладів міста;
  • провести щонайменше 6 занять для учнів професійного ліцею за принципом «рівний-рівному”

Молодіжна школа «Реагуй!», вересень-листопад 2020.

Підвищення рівня обізнаності молоді щодо різних видів насильства, механізмів захисту та попередження насильницької поведінки.

Очікувані результати.

  • провести 4 одноденні тренінги в рамках Молодіжної школи «Реагуй», буде залучено 80 осіб;
  • поширювати створені учасниками проєкту роздаткові матеріали (стікери, постери);
  • розвиток толерантності та взаємопідтримки у молодіжному середовищі.

«Мистецький пленер ім. І. Шульги», автор проєкту Валентина Стеблина, керівник гуртка БДЮТ, травень 2020.

Популяризація національного мистецтва, національно-патріотичне виховання молоді через організацію та проведення 2-денного мистецького пленеру ім. І. Шульги у Золотоноші.

Очікувані результати.

Короткотермінові

  • провести 2-денний мистецького заходу, буде залучено 30 осіб – учасників художнього гуртка БДЮТ та осіб жителів громади;
  • провести щонайменше 6 майстер-класів з популяризації різних технік прикладного мистецтва для учнівської молоді та громади за принципом «рівний-рівному».
  • провести мистецьку панель у парковій зоні та оздобити будівлі декором з національними мотивами, облаштувавши нову мистецьку зону у місті.
  • підвищення рівня обізнаності молоді про видатних художників краю та Центральної України
  • надання можливості митцям-початківцям заявити про себе, а молоді загалом більше дізнатися про мистецтво.

Громадська організація «Жіночий простір»:

«Мама-клуб», автор проєкту Ольга Котюн, проєкт вже почав реалізовуватися

Створення умов для подолання стереотипних уявлень про гендерні ролі жінки у традиційному суспільстві та усталених норм поведінки у малих громадах шляхом проведення груп особистісного розвитку у поєднанні з методикою арт-терапії для жінок з м. Золотоноша.

Очікувані результати.

  1. на базі міського центру соціальної допомоги для жінок вразливих груп населення будуть проводитися групи особистісного розвитку та арт-терапевтичні заняття (буде охоплені до 40 жінок);
  2. до проведення  творчих майстерень будуть залучатися місцеві майстрині;
  3. працювати над змінами гендерно обумовлених моделей поведінки у малій громаді, популяризуючи позитивний досвід учасниць проекту та успішних жінок регіону.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).