Україна поступово виходить із карантину.

Згідно із постановою Кабміну карантинні заходи будуть продовжені до 22 травня з поступовими послабленнями.

З 11 травня набув чинності перший етап послаблення карантинних обмежень. Тепер можна відвідувати парки та сквери, дитячі й спортивні майданчики, дозволено працювати стоматологіям, салонам краси, літнім майданчикам, ринкам.

Окрім того, за рішенням Кабміну, право на відновлення роботи отримали 872 ринки за умови, що працюватимуть з дотриманням жорстких санітарних умов, за порушення яких передбачено суворе покарання, аж до закриття ринку. У багатьох містах, незважаючи на пом’якшення карантину, ринки так і лишаються закритими.

У Золотоноші із 12 травня відкрилися перукарні, салони краси, продовольчі та непродовольчі магазини, сервісні пункти, літні майданчики кафе, барів і звісно, як і планували, 13 травня на ринку почали діяти м’ясний та продовольчі ряди.

Як повідомляє видання Золотоноша.City, підприємці, які хотіли і готові працювати, вийшли торгувати. З вулиці Обухова ворота зачинені, а від Торгового центру вхід відкритий. На вході стоїть охоронник, який перевіряє температуру у покупців. Він контролює і їхню кількість, яка є обмеженою у зв’язку з карантинними вимогами. Ті, кого перевірили і кому дали дозвіл, працюють, але не всі. Інші визначилися, що вийдуть у понеділок, 18 травня. Покупці теж є, хоча небагато. На ринку постійно знаходяться два представники місцевого управління Держпродспоживслужби, які контролюють дотримання санітарно-епідеміологічних норм, а два фахівці з лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи перевіряють якість товару, – пояснив директор КП «Золотоніський міський ринок» Тарас Супрун.

Решта підприємців також сподіваються вийти на роботу. Але це буде тоді, коли уряд прийме рішення про другий етап послаблення карантину.